Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Hasan Usta tecrübelerini geleceğin ustalarına aktarıyor

24 Mart 2015
Hasan Usta tecrübelerini geleceğin ustalarına aktarıyor için yorumlar kapalı
Hasan Usta tecrübelerini geleceğin ustalarına aktarıyor

Guinness rekortmeni börekçi İkizler Börek Hasan Usta, Havva Aslanoba Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ile tecrübelerini paylaştı.

2023 metre börek yaparak Dünya Rekorlar Kitabı’na giren ünlü börekçi Hasan Usta, gençlerin pastacılık ve hamur işi sektöründeki eğitimine azami derecede önem veriyor. Bu anlayışla zaman zaman alanında eğitim alan öğrencilere ders veren Hasan Usta, Havva Aslanoba Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Mutfak ve pastacılık eğitimi alan öğrencilerle birlikte hamur işleri konusunda bilgi aktarımı yapan Hasan Usta, hamur açma, şekillendirme ve pişirme konusunda püf noktalarını aktardı.

Geleceğin ustalarıyla her fırsatta bir araya gelen İkizler Börek Hasan Usta, ilerleyen zamanlarda unlu mamuller ve pastacılık alanında yeteneklerini ispat etmiş birçok usta ile iş yapacaklarını belirtti.

Hasan Usta, “Sektördeki nitelikli eleman eksiğini kapatmak için mutfak alanında eğitim almış insanlara ihtiyacımız var. Geleceğin ustalarına tecrübelerimizi aktararak bizler de bu konuda desteğimizi esirgememeye gayret ediyoruz.  İşkur ile ortaklaşa düzenlediğimiz istihdam garantili kurslarımız, yeni kurduğumuz Hasan Usta Academy ve öğrencilere verdiğimiz kısa süreli eğitimlerle alanımızda kaliteyi arttırmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.