Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

Hasta çocuklara moral desteği

13 Aralık 2017
Hasta çocuklara moral desteği için yorumlar kapalı
Hasta çocuklara moral desteği

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Müzeler Şube Müdürlüğü’nün Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için düzenlendiği atölye çalışmasına katıldı. Hacivat Karagöz gölge oyunuyla eğlenen çocuklarla şakalaşan Başkan Aktaş, ebeveynlere çocuklarını anne sevgisinden mahrum bırakmamaları konusunda uyardı. Popülerleşen kreş-anaokulu uygulamasının çocukları anne ve babalarından kopardığını ifade eden Başkan Aktaş, “Çocuklar için en iyi öğretmen sizlersiniz. Çocukların gerçek manada yetişmesi, kucağınızda ve yanınızda olur. Ebeveynlerin çocuklarından ayrı zaman geçirmesinin ilerleyen yıllarda oluşturacağı zararları tahmin bile edemezsiniz” dedi.

Başkan Aktaş, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak’la birlikte Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret etti. İlk olarak hastane bünyesindeki konferans salonunda çocuklar için Karagöz Müzesi tarafından organize edilen Hacivat Karagöz oyununu izleyen Başkan Aktaş, daha sonra hastane bölümlerini gezerek Başhekim Uzm.Dr. İsmail Özcan’dan bilgi aldı. Hasta çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Aktaş, Göç Müzesi tarafından düzenlenen atölye çalışmasında da çocuklarla birlikte kağıttan oyuncaklar yaptı.

Her türlü imkan var

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye’nin sağlıkta geldiği noktanın gurur verici olduğunu kaydetti. Bugün Bursa’da hemen hemen tüm hastanelerde tedavi üniteleri olmasının yanında hastalar için sosyal imkanlar, çocuklar için derslikler ve eğlenceli programlar bulunduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, sağlıkta yaşanan değişim ve dönüşümün sınırının olmadığını, daha iyilerinin gerçekleşmesi yönünde yöneticilerde heyecan ve gayretin bulunduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde tedavi görenler için yapılan eğlence programlarına destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Aktaş, “Burada sadece gösteriler yok. Çocukların eğitimi ve sosyal faaliyetleri için gerekli tüm imkanlar mevcut. Çocuklarımız hem tedavi süreçlerini devam ettiriyorlar hem de sosyal hayattan, eğitim hayatından geriye kalmıyor. Bu güzel ve hayırlı çalışmada her kimin emeği varsa, hepsinden Allah razı olsun. Ben buradan ihtiyaç sahiplerinin gerçek hamisi Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Hem belediye başkanı hem de vatandaş olarak karşılaştığım bu manzaralar karşısında mutlu olmamak mümkün değil” diye konuştu.

Anneler en iyi öğretmen

Başkan Aktaş, ziyaretinde çocuklarına sahip çıkmaları yönünde ebeveynlere hatırlatmalarda bulundu. Kreş ve ana okullar değerlendirilirken çocukların anne ve baba sevgisinden, sıcaklığından mahrum kalmaması gerektiğini kaydeden Başkan Aktaş, “O yüzden lütfen evlatlarınız farklı eğitimler alsınlar, sosyal faaliyetlere katılsınlar fakat onların en iyi sosyalleşecekleri, kendilerini en iyi yetiştirecekleri yer sizsiniz. Onlara en iyi öğretmen olacak kişiler sizlersiniz. Sizin göğsünüzde, kucağınızda, yanınızda o çocuklar gerçek manada yetişirler. Bu sürece lütfen kesinti vurmayın. Bunu özellikle ifade ediyorum. Son yıllarda maalesef kreşler ve anaokullarıyla birlikte anne ve babaların çocuklarından biraz uzaklaşması söz konusu. Bunun zaman içerisinde çocukta oluşturacağı sıkıntıları da unutmayın” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.