Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

Hastanede Tedavi Gören Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı.

21 Nisan 2018
Hastanede Tedavi Gören Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı. için yorumlar kapalı
Hastanede Tedavi Gören Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı.

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastanede kutladı.

Bayram coşkusunu hastanede yaşayan çocuklar için hastane balonlar ve bayraklarla süslendi. Karagöz-Hacivat kostümlü personeller hastane içinde gezip çeşitli animasyonlar yaparken, Gençlik ve Spor Bakanlığı Nilüfer Gençlik Merkezi ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen kostümlü masal, müzik dinletileri, odalara yapılan moral ziyaretleri, yüz boyama aktivitleri ve bayram hediyeleri ile çocuklar hastalıklarını kısa süreliğine de olsa unutma fırsatı buldu.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte ise çocuklar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatrosu “Masal Gezginleri” grubunun “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” adlı tiyatro gösterisini izledi. Hastanede tedavi gören çocukların 23 Nisan kutlamalarını izlemeye gidemeyecekleri için onlara hastanede bu coşkuyu yaşatmak istediklerini ifade eden hastane yetkilileri, “Hastanemizdeki çocuklarımızı, bu yıl Bursa’mızın ev sahipliğini yaptığı Ulusal Bayramımızda yaşanan coşkudan mahrum bırakmamak, hastalıklarını bir nebze de olsa unutturmak için Büyükşehir Belediyemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve gönüllü destek veren liseli gençlerimizle birlikte sosyal etkinlikler düzenledik. Etkinliklerde çocukların yüzünün gülmesine vesile olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Birbirinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklar, 23 Nisan pastasını hep birlikte keserek bayramı coşkuyla yaşadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.