Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

HAVADİS16 MEDYA’NIN YENİ DERGİSİ YAYINDA

19 Ocak 2016
HAVADİS16 MEDYA’NIN YENİ DERGİSİ YAYINDA için yorumlar kapalı
HAVADİS16 MEDYA’NIN YENİ DERGİSİ YAYINDA

Bir çok dergi ve farklı yayınları okuyucularıyla buluşturan HAVADİS 16 Medya Grubu yayınlarına “YENİ YAŞAM” dergisini de dahil oldu.  İlk sayısında yapı-konut ve inşaat sektörünün ele alındığı; dergi sektörde önde gelen kurum ve kuruluşları sayfalarına taşıdı.

İki ayda bir okuyucularıyla buluşması planlanan ve ilk sayısının yayınlandığı günden itibaren Bursa’ya farklı bir soluk getiren ‘YENİ YAŞAM’ın her yayınında ele alacağı farklı konularla kent yaşamasına ışık tutması bekleniyor.

İşte ilk sayısıyla merhaba diyen YENİ YAŞAM KONUT;

BİZDEN…

Geçmişten bugüne hayatının her döneminde kendini koruma altına alma ihtiyacı duyan insanoğlu, bu ihtiyaç listesinin en başına da barınmayı koydu. Bir ağaç kovuğundan, mağaradan rezidanslara, sitelere doğru giden bir yolculuk başladı.

Ancak, yer küreyi sarsan Türkiye’yi de derinden etkileyen 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından belki de ilk defa  “ Güvenli Evler” tercih sıralamasında ön plana çıkarak yeni yaşam alanlarında değişime gidildi.  Şüphesiz ki, bilgi ve teknolojinin sınır tanımadığı günümüzde gelişen toplumlar yaşam kalitesini daha da güvenli kılabilmek amacıyla YENİ YAŞAM alanlarında türlü arayışlar içine girdi.

Dünyadaki trendlere bağlı kalarak Türkiye ‘de de inşaat sektörü hızla gelişti. Özellikle Bursa‘nın da içinde bulunduğu büyük kentlerde 1960’larda başlayan sanayileşme ile birlikte inşaat sektörü  ülke ekonomisinin lokomotifi durumuna geldi. Bursa’da  hizmet sektörünün öncüsü konumundaki inşaat, 300 alt sektörü destekleyen özelliğiyle toplam istihdam içinde ilk sıradaki özelliğini sürdürüyor.

Günümüzde inşaat yalnızca barınma ve çevrenin inşa edilmesini değil; bakım, onarım ve işletilmesine katkıda bulunan faaliyetlerin tümünü kapsayacak şekilde değerlendirilmesinin yanı sıra insanın tüm yaşamsal ihtiyaçlarını giderecek şekilde sosyal donatıları, AVM’leri de barındıran basit ve ya karmaşık komplekslere dönüşmüş durumda.

Bursa özellikle son yıllarda belediyelerin  açtığı yeni vizyoner projeler sayesinde, kentsel dönüşüm projelerindeki yatırımları ve  çalışmaları doğrultusunda özel sektör  firmalarının da  neredeyse sınır tanımayan yapı projeleriyle, tasarım harikalarıyla mimari alanda dünya kentleri arasında yerini alırken,  gelişen ve büyüyen  özelliğiyle de İstanbul’dan sonra yerli ve yabancı yatırımcıların ilk tercihi durumuna geldi.

Bizler de Havadis16 Medya olarak Bursa’nın vizyonunu değiştiren bu alana farklı bir bakış açısı getirelim dedik ve  YENİ YAŞAM  ile ‘inşaat’ sektörünün yeniliklere açık, özgün ve en dinamik halini  sayfalarımıza taşıyarak  bir nebze de olsa tarihe not düşmek istedik.

İnşaat sektörünün ulaşabildiğimiz argümanlarını sizin için bir araya getirip her yönü ile değerlendirdiğimiz bu YENİ YAŞAM Özel Dergi çalışmamıza katkı koyan tüm akademik odaların temsilcilerine, firma sahiplerine, kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederiz.

Yeni yılın  kentimize, ülkemize sağlık, mutluluk, huzur, istikrar getirmesi dileğiyle  keyifli, güvenli ve mutlu kalın….

 

HAVADİS16 MEDYA’NIN YENİ DERGİSİ YAYINDA Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.