Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

HDP ittifakta neden yok?

3 Mayıs 2018
HDP ittifakta neden yok? için yorumlar kapalı
HDP ittifakta neden yok?

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 4’lü ittifakla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, FOX TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuk oldu.

İttifakı anlatan Karamollaoğlu HDP’nin neden ittifakta yer almadığı sorusuna şöyle yanıt verdi: “Asla bir ayrımcılık söz konusu değil. Fakat bazen yöneticilerin düşündükleri yetmiyor tabanın da fikrini almak gerekiyor. Kamuoyu yoklaması yaptık biz. Ama bu Kürt kardeşlerimizin isteklerini de yok saymak değil.”

“ABDULLAH GÜL BİZDEN TEK BAŞINA ADAY OLSAYDI GENE KAZANABİLİRDİ”: Gül’ün niye aday göstermek istediniz sorusuna “AK Parti’de yüzde 15 civarında gidişattan endişe duyan bir kesim var. Bu kesime en rahat muhatap olacak kişi Abdullah Gül’ün kendisi. Biz kendisini aday göstereceğimizi destekleyeceğimizi deklare ettik. Bizden tek başına aday olsa diğerlerinin desteğini almasaydı gene kazanabileceğine inanıyorum.” diye yanıt verdi.

İTTİFAK AÇIKLAMASI: “İttifakın adı ne?” sorusuna da Karamollaoğlu şu yanıtı verdi: “İttifakın adıyla ilgili bir iki güne çıkar. O barajı aşmak için siyasi partiler böyle bir işbirliğine ihtiyaç duyuyor. Vatandaş şunu bilmeli. Herkes kendi partisine oy verecek. Kendi partisinin ambleminin üzerine mührü basacak. Milletvekili dağılımında bu kümeye verilenler arasında milletvekili dağılımı yapılacak.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.