Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Hedefimiz daha güzel bir İnegöl

30 Mart 2018
Hedefimiz daha güzel bir İnegöl için yorumlar kapalı
Hedefimiz daha güzel bir İnegöl

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Alanyurt köy içinde bulunan Alanyurt Merkez Camiinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve parti yöneticileri ile bazı meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin karşısında bulunan kahvehanede hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban’a iletme fırsatı buldu.

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası, Belediye Başkanı Alper Taban bir konuşma yaptı. Taban, “Bu hafta Cuma sabahı sizlerle buluştuk. Allah razı olsun Bereket Soframızda bizleri eksik bırakmadınız. Burada genç kardeşlerimizi görmekten ayrıca mutlu oldum. Biz her Cuma sabahı farklı bir camide yöneticilerimiz ve meclis üyelerimizle beraber hem sabah namazımızı eda ediyoruz hem de beraberinde Bereket Sofralarında vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bizim açımızdan da güzel bir çalışma oluyor. Çünkü güne erken başlamak her zaman iyidir, güzeldir, bereketlidir. Beraberinde namazlarımızı kılıyoruz ve vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bizim için de güzel bir fırsat oluyor. Gün içerisindeki koşturmaca arasında da muhakkak halkımızla buluşmaya çalışıyoruz ama Cuma sabahlarının özel bir yeri olmuş oluyor. Bu anlamda uzunca zamandır bunu sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.