Havadis16.com - 23 Haziran 2018, Cumartesi

Gökhan Gerçek, “İbadet aşkı ile çalışıyoruz”

26 Aralık 2013
Gökhan Gerçek, “İbadet aşkı ile çalışıyoruz” için yorumlar kapalı
Gökhan Gerçek, “İbadet aşkı ile çalışıyoruz”

 

 “İbadet aşkı ile çalışıyoruz”

 

Saadet Partisi Osmangazi Belediye Başkan Adayı Gökhan Gerçek, röportaj konuğumuzdu.

 

***

* Ülkede kıyamet kopuyor. Bu büyük kapışmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Önümüzde belediye başkanlarının da seçileceği bir yerel seçim var..Biz bu seçimleri kazanmak ve halkımızın sıkıntılarını gidermek, yaşanabilir bir Osmangazi’yi tesis etmek için gece gündüz çalışıyoruz.Ama bu seçimlere giderken, her seçimden önce olduğu gibi yine bir kapışma başladı..Bugüne kadar beraberce, elele iktidar nimetlerinden doyasıya faydalananlar, sanırım, bir takım menfaat çatışmaları ve siyasi oyunlarla dediğiniz gibi kapıştılar..Bu kapışma hoş olmasa da, mevcut düzenin sürekli pislik ürettiği ortadadır. Faizci,rantçı,hortumcu,mafya, hırsız ve masonlardan yana olan bu düzenin çatırdama sesleridir bu olaylar  ve buradan ne çıkarsa, ucu kime dokunursa dokunsun sonuna kadar gidilmelidir..Ve iktidar 11 yıldır beraber çalıştığı kendi ekibini(!) tasfiye etmemelidir.

* Sizce bu işin sonu nereye varır?

Bence dediğim gibi, bozuk düzenin pisliklerinin biraz daha ortaya çıktığı bir süreci yaşayacağız. Bugün 1500 civarında belediye hakkında da yolsuzluk iddiaları ile ilgili cumhuriyet savcılıklarına ve içişleri bakanlığına suç duyurusunda bulunulmuş ve mahkeme süreçleri başlamıştır.Ne demek istiyorum? Bugün hem genelde hem de yerelde rüşvet, israf ve yolsuzluklar her tarafımızı sarmış durumda..Düzen partilerinin büyük bir oranda halkın gözünde rezil olmasına kadar gider…Yani Saadet Partisi’nin yıldızının hızla parlamasına doğru gider diye düşünüyorum.Öte taraftan da bu durumun, her seçim öncesi, ülkemizde oluşturulan iki kutuplu kamplaşmaya gitmemesini de temenni ederim..

* Sizce AKP’li belediyeler Bursa’yı nasıl yönetiyor?

Bursa’da belediyeler halkı unutmuş durumda. Sadece kendi kafalarına göre bir şeyler yapıyorlar. Konserlere, festivallere, reklamlara ve halkın gözünde önceliği olmayan işlere büyük paralar harcıyorlar. Sanki babalarının malını harcıyor gibi..Belediyeler ve kasaları bütün halka aittir.Yandaşa, kardaşa, partizana işleri veremezsin keyfine göre…Klasik ifade ile o paralarda yetimin hakkı var. Halkın ihtiyaçları bilinmiyor, belki bilinmek istenmiyor onların problemleri çözülmüyor.On yıllardan beri demiryolu altı dediğimiz bölgede hiçbir hizmet yok…Beldelerden mahalleye dönen mahalleler de unutulmuş durumda : birçok mahallede çöp-çamur-çukur hakimiyeti devam ediyor.Yamalı asfaltlar, toz-toprak yollar, kaldırımsız sokak ve caddeler,  yağmur gideri olmayan yollar…Yol altı dediğimiz mahalleler sahipsiz: sağlık ocağı-okul-hastane pazar ve park yeri ihtiyaçları had safhada.Islah edilmesi gereken pislik saçan dereler ve her türlü uyuşturucuyu (bonzai,esrar,hap) kullanan ufacık çocuklar…Sefalet ve fuhuş almış başını gidiyor…Osmangazi’den bahsediyorum başka yerden değil…Bizim inancımıza göre belediye başkanı herkesten her türlü sıkıntı ve problemden sorumludur…

* Hiç dilinizden düşürmediğiniz Milli Görüş belediyeciliğini neden bu denli önemsiyorsunuz?

Çünkü milli görüş belediyeciliği Erbakan hocamızın deyimiyle tekeden süt çıkarmıştır, her türlü imkansızlıklara rağmen hiçbir belediyenin yapamadıklarını yapmıştır. Her türlü yolsuzluğu, israfı ve rüşveti milli görüş belediyeleri önlemiştir.Bugün ihtiyacımız olan şey zaten bu değimlidir?Havuz sistemi belediyelerimizde de uygulanmıştır, bankalardan kredi ya da borç alınmamış, halkın parası faize ve hortumculara peşkeş çekilmemiştir.Faize gitmeyen paralar halkımıza hizmet olarak dönmüştür.

* İddianızın temelinde ne yatıyor?

İddiamızın temelinde inancımız yatıyor : Bizler biliyoruz ki başkanlar, müdürler, yetkililer, yetkiyle elinde bulundurdukları kasalara sahip çıkmak zorundadırlar. Yandaşa, kardeşe, partizana iş veremezsin, işler ehline verilir bizde..Yani görüşüne bakılmadan…Böylece işler kaliteli olur, yap-boz belediyeciliği ortadan kalkar. Yani biz 800.000 Osmangazilinin emaneti olan belediyeye ve kasaya kendi malımızdan daha öte sahip çıkamazsak, bunun hesabını iki tarafta da veremeyiz.

* Su üzerine yazı yazdığınızı düşündüğünüz ve havlu atmak istediğiniz zamanlar oluyor mu?

Hayır hiçbir zaman düşünmedim, çünkü biz ibadet aşkı ile çalışıyoruz..Topluma illet olan her türlü kötülük, yanlışlık, çirkinlik ve zulümden kurtulması için, toplumda iyiliklerin, güzelliklerin,doğru ve faydalının hakim olması için çalışıyoruz.Bu büyük bir erdemdir.Yani bizler koltuk için, para,şan, şöhret için değil, halka hizmet Hakka hizmettir inancıyla çalışıyoruz.

* Hazır herkes muhafazakarken, sonradan saf değiştiren bazı Milli Görüşçüler gibi AKP saflarına katılmayı hiç düşünmediniz mi?

Asla düşünmedik ve düşünmeyeceğiz…Doğru bildiğimiz ve inandığımız bu yolda en sonuna kadar gitmek hedefimiz..Tekrar söylüyorum : Hedefimiz koltuk, makam, para değil, Allah’ın rızasını kazanmak için, fedakarlıkla gece-gündüz çalışarak şu millete hizmet etmektir bizim derdimiz.Biz bu güzel hizmetleri, geçmişten bugüne kazandığımız 329 belediyede ve dört hükümette milli görüş hizmetleri olarak halkımıza sunduk ve Osmangazi’de de halkımıza bu güzellikleri yaşatacağız bu dönem.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.