Havadis16.com - 19 Haziran 2018, Salı

İçme suyuna dev yatırım

13 Temmuz 2016
İçme suyuna dev yatırım için yorumlar kapalı
İçme suyuna dev yatırım

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde yeni imara açılan konutlar ile Büyükşehir sınırlarına dahil olan 10 ilçe merkezindeki içme suyu hatlarını, yaklaşık 18 milyon TL’lik yatırımla yeniliyor. Yatırım kapsamında, Çinli Xinxing Ductile Iron Pipes Co. Ltd. şirketi ile ürün alım sözleşmesi imzalandı. Sözleşmenin, 100-150-200 ve 300 milimetre çapındaki FDK boru ile bağlantı parçalarından oluşan ürün alımını kapsadığını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini ile sorunsuz altyapı hizmetlerinde örnek çalışmalara imza attıklarını belirtti.
Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına büyük bir gayretle devam ettiklerini vurgulayan Çetinavcı, “Bu kapsamda Çinli firma ile yaptığımız anlaşma kapsamında, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde yeni imara açılan konutların içme suyu hatları ile Bütünşehir Yasası kapsamında büyükşehir sınırlarına dahil olan 10 ilçe merkezindeki içme suyu hatlarını yenileyeceğiz. Yaklaşık 18 milyon TL’lik yatırım tutarıyla hayata geçirmeye hazırlandığımız proje, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininde gösterdiğimiz hassasiyete örnek teşkil edecek.” diye konuştu.
Çinli Xinxing Ductile Iron Pipes Co. Ltd. şirketi ile gerçekleştirilen imza töreninde BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç de hazır bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.