Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

İdeal şehir : Yıldırım

1 Ağustos 2016
İdeal şehir : Yıldırım için yorumlar kapalı
İdeal şehir : Yıldırım

Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına esnafa nefes aldıracak projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, 2016 yılının ilk 7 ayında 558 işyerine açma ve çalışma ruhsatı verdi. Ruhsatların 97’sinin başvurusu ise Yıldırım Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden yapıldı. İşyeri açmak ve çalışma ruhsatı almak için Yıldırım Belediyesi’ne başvuran vatandaşlar 62 adet ile en çok perakende bakkal ruhsatı için talepte bulunurken ikinci sırada 37 ruhsat ile Otosansit’te bulunan oto tamir atölyeleri ve üçüncü sırada da 32 ruhsat ile kahvehane ve kafeterya takip etti. Ayrıca Yıldırım Belediyesi yine 2016 yılı içerisinde 47 işyerine Teşekkür, 30 işyerine Onur, 2 işyerine de ‘Örnek İşyeri’ belgesi verdi.

YENİ İŞ YERİ, YENİ EKMEK KAPISI

Her yeni açılan iş yerinin Yıldırımlılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her mahalleye eşit hizmet götürdüklerini ve bununla birlikte iş yerlerinin çoğalarak esnafın kazancının arttığını kaydetti. Yıldırım Belediyesi olarak esnafın her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Edebali, “Yıldırım’ın çehresini ve kaderini değiştiriyor, hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltiyoruz. Yatırımcı da, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor. Esnafımız güçlüyse bizde güçlüyüz demektir” diye konuştu. E-Belediye uygulamasını hayata geçirmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenlerin defalarca belediyeye gitmek zorunda kaldığını da hatırlatan Başkan Edebali, “yildirim.bel.tr adresindeki E-Belediye uygulaması ile vatandaşlarımız artık belediye binamıza gelmeden başvurularını yapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ESNAF KİLİT ROLDE

Yıldırım esnafının ilçe ekonomisine büyük bir katkısı olduğunu belirten Başkan Edebali, Türkiye’ye rol model olacak kentsel dönüşüm projesinde bölge esnafının stratejik bir konuma sahip olduğunu da söyledi. Güçlü Yıldırım hedefinin ticaret hayatının gücü ile orantılı olduğunu ifade eden Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümde temel referansımız ekonomik planlamadır. Dönüşüm projemizde sadece mekanlarda değil hayatın her alanında değişiklikler yapacağız. Bunu gerçekleştirirken bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomik yapılanması olacaktır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.