Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

İftarda buluştular

23 Haziran 2016
İftarda buluştular için yorumlar kapalı
İftarda buluştular

Uludağ Üniversitesi (UÜ) yöneticileri, akademisyenleri ve personeli, Merkez Kampüs Yemekhanesi’nde düzenlenen iftar organizasyonunda bir araya geldi.
Üniversite üst yöneticileri, dekanlar, akademisyenler, personel ve ailelerinin hazır bulunduğu iftar yemeğine yaklaşık bin kişi katıldı. İftar öncesinde katılımcılara Kur’an-ı Kerim tilaveti dinletildi.
Oruçların açılmasının ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, katılımcılara üniversitedeki gelişmelerle alakalı bilgiler verdi. Görevde 14 ayı geride bıraktıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Mümkün olduğu kadar üniversitede yeni bir heyecan, yeni bir ruh oluşturmaya gayret ettik. Bir ekip ruhu ile çalışabileceğimiz bir ortamın sağlanmasını istedik. Üniversitemizi layık olduğu yere getirmek sadece bizlerin değil, bu üniversitede hizmet gösteren herkesin görevidir. Bir takım ruhu ile çalıştığımız zaman üniversitemizi Türkiye’de ve dünyada hedeflediğimiz noktalara ancak getirebiliriz. Tabi bunun için de ciddi bir planlama gerekiyor. Bu nedenle geride bıraktığımız süre içerisinde üniversitemizin 25 yılını planlamak üzere büyük bir ekip ile çalıştık” dedi.
ULCAY: HEP BİRLİKTE HEDEFLERİMİZE ULAŞABİLİRİZ
Dünyada gelecek 25 yıl içerisinde yaşanacak gelişmeleri ön görerek geniş çaplı bir planlama yaptıklarını vurgulayan Rektör Yusuf Ulcay, “Bir takım olarak sizlerin de katkısı ile her şeyin en iyisini yapmak için çalışacağız. 3. Nesil Üniversite hedefi ile bilimden üretime, üretimden ekonomiye sloganı ile hedeflerimize yürümek istiyoruz. Şuan ülkemizde 3. Nesil Üniversite yok. Ancak biz kendimize bu iddialı hedefi koyduk. Zaman içerisindeki çalışmalarımızı de bu hedef doğrultusunda yapmalıyız. Emek göstermeden gelişme olmuyor. O yüzden hep birlikte çalışarak üniversitemizin gelişmesine katkı koymak zorundayız. Önümüzdeki yıllar içerisinde peyderpey bu değişimleri yaşayacağız. Öğrenci kalitesindeki değişimle, öğretim üyesinin kalitesindeki değişimle, fiziksel anlamdaki değişim ile yıllar boyunca biz ve bizden sonra gelecek arkadaşlarla hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru ise UÜ Camii ve Müştemilatını Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye iftar yemeği verildiğini söyledi. Merkez Kampüs Yemekhanesi ve İlahiyat Fakültesi Yemekhanesi olmak üzere iki farklı noktada ücretsiz yemek ikramının devam ettiğini kaydeden Rektör Yardımcısı Yücedoğru, dernek olarak da en kısa sürede yeni camii projesinin temelini atmayı hedeflediklerini vurguladı.
Camii ve Müştemilatını Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Kütahyalıoğlu da iftar organizasyonuna katılan herkese teşekkür etti ve yeni camii projesi hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.