Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

İftarda da sahurda da vatandaşla iç içe

24 Haziran 2015
İftarda da sahurda da vatandaşla iç içe için yorumlar kapalı
İftarda da sahurda da vatandaşla iç içe

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı, Ramazan ayı boyunca hazırlanan onlarca farklı program ile vatandaşın ayağına gidiyor. İftar, sahur ve teravih gibi 3 ana başlıkta yapılan programlarda tüm ilçe yöneticileri vatandaş ile bir araya geliyor.

Yıldırım İlçe Başkanlığı, bu sene Ramazan ayını çok daha bereketli geçirmeyi planlıyor. İlçe Başkanlığı, önceki senelerde yapılan toplu iftarlar ve sahur programlarının aksine bu yıl birebir vatandaş ile temasta olacakları küçük aile iftarları ve sahur programları hazırlandı. Her akşam 8 farklı ekip ile vatandaşların iftar sofralarına konuk olan AK Parti Yıldırım İlçe Yönetimi, teravih için farklı, sahur için de farklı programlar ile Ramazan ayını halk ile bir arada geçiriyor.

YAŞLI ÇİFTE İFTAR KONUĞU OLDULAR

Yapılan iftar, teravih ve sahur programlarının her birine dahil olan ve vatandaş ile birebir temasta bulunmaya özen gösteren Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, beraberindeki yöneticilerle birlikte vatandaşların sofralarına konuk oluyor, dertlerini ve isteklerini dinliyor. Önceki akşam Namazgah mahallesindeki İhsan ve Nevriye Zeybek (65) çiftine konuk olan Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Şimşek, belediye meclis üyeleri ve yöneticiler, 4 yıldır yatalak olarak hayatını sürdüren Nevriye hanımın ve eşinin sıkıntılarını dinledi.

“HALKIMIZDAN HİÇBİR ZAMAN KOPMAYACAĞIZ”

Hep birlikte iftarı açtıktan sonra ailenin eksik olan ihtiyaçlarını not alan Hüdayi Yazıcı, Ramazan dolayısı ile daha önceden tespit ettikleri ihtiyaç sahibi aileler ile bir araya geldiklerinin altını çizdi. İlçe yönetimi olarak bu aileler ile özellikle vakit geçirmeye gayret ettiklerini vurgulayan Yazıcı; “AK Parti olarak bizler halkımızın yanından hiçbir zaman kopmadık, bundan sonra da kopmayacağız. Ramazan, yardımlaşma ve bereket ayı. Bizler de bu ayda kendi hazırladığımız yemekler ile ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına konuk oluyoruz. Onlarla bir arada, sıcak bir ortamda iftarımızı yapıyoruz. İsteklerini, sıkıntılarını ve eksiklerini dinliyoruz. Not alıyoruz ve hemen ardından yapılması gerekenler için harekete geçiyoruz. İnşallah Ramazan ayı boyunca her gün aynı hassasiyet ile bu ziyaretlerimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Namazgah mahallesinde bir evin giriş katında oturan ve 4 yıldır yatalak eşine tek başına bakmaya çalışan İhsan Zeybek ise evlerine misafir olan ve ihtiyaçlarını karşılama sözü veren Hüdayi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.