Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

İmamın çıkışı acılı aileleri çileden çıkardı!

19 Mart 2013
İmamın çıkışı acılı aileleri çileden çıkardı! için yorumlar kapalı
İmamın çıkışı acılı aileleri çileden çıkardı!

Bursa’da yaşanan kazada 22 yaşındaki Sıla Daşdemir ve 24 yaşındaki Buse Karakurum hayatını kaybetti. TIR’a çarpan sürücü Berkay Özer ağır, yanında bulunan Eser Engin hafif şekilde yaralandı. İki genç kızın cenazeleri ailelerine teslim edilirken din görevlisinin ‘kötü alışkanlıklardan uzak durulması’ yönünde uyarı yapması ailelerin tepkisini çekti. Aileler, “Böyle sözler cenazede söylenir mi imam efendi” dedi.

Yalova- Bursa karayolunda dün gece meydana gelen kazada yaşamlarını yitiren Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Sıla Daşdemir ve Buse Karakurum’un cenazeleri, yapılan otopsi sonrası aileleri tarafından teslim alındı.

DAŞDEMİR AİLESİ YIKILDI
Sıla Daşdemir’in Astsubay babası Vural Daşdemir acı haberi Balıkesir’de aldı. 9. Ana Jet Üst Komutanlığı’nda görevli Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Vural Daşdemir, yakınları ile birlikte Orhangazi’ye geldi. Sıla’nın babasından ayrı olan annesi Neşe Ayhan ise acı haberi İzmir’de aldı.
Orhangazi’ye geldiğinde sinir krizi geçiren Neşe Ayhan, Orhangazi Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahale ile sakinleştirildi.

BABA KARAKURUM GÜÇLÜKLE AYAKTA KALABİLDİ
Buse Karakurum’un ailesine ise Manisa Soma’da ulaştı acı haber. Soma Kömür İşletmeleri’nden emekli olan baba Necmi Karakurum yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.

Evlat acısı yaşayan Vural Daşdemir ve Necmi Karakurum morg önünde yan yana geldi. Acılı babalar birbirine sarılıp gözyaşı döktü. Ayakta durmakta güçlük çeken babalara yakınları destek oldu.   Cenazelerin araca konulmasından sonra dua eden hastanedeki din görevlisi Ahmet Yavuz’un konuşması tepkiye neden oldu.

Ailelerin çocuklarını uzak şehirlere okuması için gönderdiğini söyleyen Yavuz, kötü alışkanlıklardan uzak durulması yönünde uyarıda bulunurken, üniversiteli gençler cenaze sırasında böyle bir konuşmanın yeri olmadığını söyledi. Tartışma cenaze yakınlarının tepkisiyle devam etti ve din görevlisi dua edemeden konuşmasını kesmek zorunda kaldı. Tepkiler artınca din görevlisi kalabalıktan uzaklaştırıldı.

Din görevlisi Ahmet Yavuz, bu konuşmayı hastaneye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım’ın istediği üzerine yaptığını belirterek, “Rektör Yardımcısı bana, ’Üniversitede tören yapamayacağız. O yüzden burada bir kaç şey söyler misin?’ diye rica etti. Ben de konuşma yaptım. Yoksa sadece dua edip gönderecektim” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.