Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

İMSİAD yönetiminden BTSO Başkanı Burkay’a ziyaret

29 Ağustos 2013
İMSİAD yönetiminden BTSO Başkanı Burkay’a ziyaret için yorumlar kapalı
İMSİAD yönetiminden BTSO Başkanı Burkay’a ziyaret

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette sektörün sorunları, rekabet koşulları, kentsel dönüşüm ve geleceğe yönelik hedefler konuşuldu.

İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’a yeni görevinde başarılar dileyerek başladığı konuşmasına dernek hakkında bilgiler vererek devam etti. İMSİAD’ın 14 seçkin kurucu üye ile faaliyetlerine başladığını ve bugün 51 üyeyle sektörde önemli bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini anlatan Gökçadır, “Dernek olarak en büyük hedefimiz Bursa’ya yakışır konutların üretilmesi noktasında sektör temsilcilerimize ve çalışanlarımıza eğitimler vermektir” dedi. Bursa’nın birinci derece deprem bölgesinde yer aldığını vurgulayan Gökçadır, kentsel dönüşümde aktif rol almaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek şunları söyledi:

GÖKÇADIR: BİZ HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ

“Deprem tehdidi altındaki ülkemizde, artık bir zorunluluk haline gelen kentsel dönüşüm çalışmalarını gönülden destekliyoruz. Bu kapsamda çeşitli belediyelerimizle toplantılar düzenledik. Kentsel dönüşümün nabzını hazırladığımız anketler ve raporlarla tutmaya devam ediyoruz. Bugün Bursa’da 650 bin binanın 500 bini yenilenmelidir. Başbakanımız tarafından Bursa’dan başlatılan kentsel dönüşüm hamlesinde, her kurum ve vatandaş gibi biz de Bursalı müteahhitler ve işadamları olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.”

BURKAY: MÜTEAHHİTLERİN DE SÖZ HAKKI OLMALI

İMSİAD yönetim kurulu başkanı Adil Gökçadır ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise, müteahhitlerin güçlü bir sivil toplum kuruluşu ile daha çabuk başarıya ulaşabileceğini vurgulayarak, “İMSİAD inşaat sektörünü ve Bursalı müteahhitleri bünyesinde barındıran önemli bir dernek. Çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. İnşaat sektörü bugün şehrimize ve ülkemize yurt içinde ve yurt dışında önemli katma değer sağlıyor” diye konuştu. Kentsel dönüşüm hakkında da görüşlerini aktaran Burkay, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kentsel dönüşümün denildiğinde konunun mühendislik kısmı kadar önemli olan bir başka ayağı da müteahhitliktir. Kentsel dönüşümü sadece mühendisler ve akademisyenler konuşmamalı. Bu işe sermayesini aktaran, emeğini veren müteahhitlerin de söz hakkı olmalı.”

Toplantının sonunda İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’a dernek rozeti taktı.

İMSİAD yönetiminden BTSO Başkanı Burkay’a ziyaret Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.