Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

İnegöl bayrama hazır

1 Temmuz 2016
İnegöl bayrama hazır için yorumlar kapalı
İnegöl bayrama hazır

İnegöl Belediyesi Ramazan Bayramına sayılı günler kala ilçe halkının bayramı en iyi şekilde geçirmesi için gerekli tüm önlem ve tedbirleri aldı.

7/24 esasına dayalı çalışan ve beşikten mezara kadar hizmet verme düsturuyla hareket eden İnegöl Belediyesi gerek rutin çalışma programlarıyla gerekse de nöbetçi ve icapçı çalışanlarıyla Ramazan Bayramı boyunca hizmet vermeye devam edecek.

“Belediye olarak dostluk ve kardeşliğin en üst seviyeye çıktığı, manevi atmosferin azami şekilde yaşandığı mübarek Ramazan Ayı’nı halkımızın en iyi ve huzurlu şekilde geçirmesi için elimizden gelen çabayı gösterdik” diyen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediyesi’nin Ramazan Bayramına yönelik yaptığı hazırlıklar ile alakalı da açılamalarda bulundu.

“KADİR GECESİ PROGRAMINA İLÇE HALKINI DAVET EDİYORUM”
Onbir ayın sultanı Ramazan ayını gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel etkinlikler ile halkımızın en iyi şekilde geçirmesini sağladık diyerek sözlerine başlayan Aktaş; ”Kadir Gecesi vesilesiyle İnegöl Müftülüğü ve İshakpaşa Derneği ile birlikte özel bir program hazırladık. İkindi namazında sakal-ı Şerif ziyareti ile başlayacak program, iftar yemeği ve teravih sonrası özel programla devam edecek. Bu vesile ile tüm ilçe halkımızı bu programa davet etmek istiyorum” dedi.

BAYRAMA HAZIRIZ
“Tüm ilçe halkımızın Ramazan Bayramını şimdiden kutluyor, huzur ve esenlikler temenni ediyorum” diyen Aktaş; “ İnegöl Belediyesi olarak Ramazan Bayramı ile alakalı her türlü hazırlığımızı tamamladık. Bayram süresince tüm birimlerimiz göreve hazır halde konuşlandırılmıştır. Zabıta, Temizlik İşleri, Mezarlıklar ve Fen İşleri Müdürlüklerimiz nöbetçi ve icapçı listelerini oluşturmuştur. Bayram süresince herhangi bir olumsuzlukta bu ekipler müdahale edeceklerdir.” dedi.

BAYRAM SÜRESİNCE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRECEK
Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, bayramın birinci günü dâhil, bayram süresince temizlik çalışmalarını sürdüreceğini belirten Aktaş; “Bu kapsamda İnegöl merkezde bulunan tüm ana caddeler, çarşı içi ve alışverişin yoğun yapıldığı yerler ile pazaryerleri başta olmak üzere şehrimiz elden geçirilmeye devam ediyor. Yine temizlik kapsamında İnegöl merkezde bulunan tüm cami müştemilatları ve şadırvanlar yine ekibimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde temizlenmektedir. Bayram süresince de rutin çöp ve geri dönüşüm toplama hizmetimiz devam edecektir. Mobilya sanayinde sadece arife günü çöp toplanacaktır. Bayram süresince bu alanda temizlik hizmeti verilmeyecektir” dedi.

MEZARLIKLARIN GENEL TEMİZLİĞİ YAPILIYOR
Mezarlıklar Müdürlüğümüz ise Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle mezarlıklarımızda genel temizlik çalışmaları yapmaya devam ediyor diyen Aktaş; “Cenaze ve Defin Hizmetleri birimimiz ise bayram süresince normal günlerdeki çalışma sistemiyle çalışmaya devam edecektir. Gasilhanede ve gerçekleşen ziyaretler için mezarlıklarımızda her gün nöbetçi bulunacaktır” dedi. Bayram boyunca her hangi bir su kesintisi ile karşılaşmamak için bayram öncesi su şebekeleriyle alakalı tüm bakım ve onarım çalışmaları BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılmıştır diyen Aktaş; “Vatandaşlarımız, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini ALO BUSKİ 185 veya 270 24 00 numaralı telefonlara bildirebilirler” dedi.

“HUZUREVİNDEKİ YAŞLILARIMIZI UNUTMAYALIM”
Ramazan Bayramı hazırlıkları hakkında açıklamalarına devam eden Aktaş; “Bayramda en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Huzurevimizde, bayram öncesi gerekli tüm çalışmalar yapılmış ve Huzurevimiz, ziyaretçi kabulüne hazır hale getirilmiştir. Huzurevi personelimizin tamamı bayram süresince hizmet vermeye devam edecektir. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum. Onların sağlıklı bir şekilde yaşlanmaları için böyle önemli günleri fırsat bilelim” dedi.

BEŞİKTEN MEZARA KADAR
Bayram öncesi rutin kontrollerine devam eden zabıtamız, özellikle şehir içindeki muhtelif yerlerde, çarşı merkezi ve tüm pazaryerlerinde denetimlerini sıklaştırarak bayrama kadar kontrollerini sürdüreceğini belirten Aktaş; “Nöbetçi zabıtamız da bayram boyunca 24 saat hizmet verecektir. Bayram süresince halkımız, her türlü şikâyet ve isteklerini nöbetçi zabıta aracılığı ile ALO 153 No´lu telefondan Belediyemize iletebileceklerdir. Bildiğiniz gibi Belediyeler, 7/24 esasına dayalı çalışan ve beşikten mezara kadar hizmet veren kamu kurumlarıdır. Günün herhangi bir saatinde mutlaka bir yetkiliye ulaşmanız mümkündür. Hayat akmaya devam ettikçe ve insanlar günlük yaşamlarını sürdürdüğü müddetçe İnegöl Belediyesi de gerek rutin çalışma programlarıyla gerekse de nöbetçi ve icapçı çalışanlarıyla hizmet vermeye devam edecektir.” dedi.

İnegöl Belediyesi olarak yaklaşan Ramazan Bayramına ilişkin her türlü tedbirimizi aldığımızı, vatandaşlarımızın bu noktada rahat olmalarını bir kez daha yinelemek istiyorum diyen Aktaş; “Özellikle hafta sonundan itibaren şehrimiz daha kalabalık olacağından otopark konusunda halkımızın katlı otoparkı, Konukoğlu camii altındaki otoparkı ve Belediye Ek Hizmet binasının altındaki otoparkı kullanmasını trafik sıkışıklığından olumsuz etkilenmemeleri açısından tavsiye ediyoruz. Bayram dolayısıyla da Çarşı-Pazarın kalabalık olacağından yaşanabilecek hırsızlık ve kap-kaç olayları için ilçe halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum. Ayrıca şunu da ifade edeyim ki semt pazarlarımız bayram öncesi kurulmaya devam edecekken, Arife günü pazartesi pazarımız ise aynı yerinde halkımıza hizmet verecektir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.