Havadis16.com - 24 Ekim 2018, Çarşamba

İnegöl Belediyesi harekete geçti

29 Kasım 2017
İnegöl Belediyesi harekete geçti için yorumlar kapalı
İnegöl Belediyesi harekete geçti

İnegöl Belediyesi ve İnegöl Kent Konseyi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında maddi ve manevi birçok olumsuz etkiye neden olan Trafik Terörüne dur demek için kolları sıvadı.

Türkiye için her açıdan olumsuz etkileri olan Trafik Terörüne dur demek için İnegöl Belediyesi ve İnegöl Kent Konseyi düğmeye bastı. Broşür ve bilbordlardan oluşan bir dizi projeler ile startın verileceği bu uygulama ile insanlara bu acı tabloyu göstererek, daha sorumlu ve duyarlı olunması gerektiğine vurgu yapılacak. İnegöl’den başlatılan bu hareketin, kent konseyleri ve belediyeler aracılığıyla tüm ülkeye yayılması hedefleniyor.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah Trafik Terörüne dur diyecek bu önemli proje hakkında açıklamalar yaptı. Son yıllarda yapılan yatırımlarla yolların iyileştirilmesi, bölünmüş yolların çoğalması, araç kalitesinin artırılması gibi konularda ciddi mesafeler kat edilse de trafik kazalarındaki artış ve ölüm oranları ürkütücü bir boyutta olduğuna vurgu yapılan açıklamada ilk olarak konuşan İnegöl Kent Konseyi Haydar Cerrah örnek bir uygulamanın hayata geçirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirtti. Cerrah, “Trafik terörünün ülkemize olan maddi ve manevi maliyeti, PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerinden daha fazla. 2016 yılında kaza yerindeki ölü sayısı 7,300. Hastanelerdeki ölümler ilave edilince bu sayı yaklaşık 10 bin civarında. Yaralı sayısı yaklaşık 304 bin kişi.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.