Havadis16.com - 24 Ekim 2018, Çarşamba

İnegöl yaban mersini yetiştirecek

22 Kasım 2017
İnegöl yaban mersini yetiştirecek için yorumlar kapalı
İnegöl yaban mersini yetiştirecek

Kırsal mahallelere desteğini sürdüren İnegöl Belediyesi, yüksek kesimlerde yetişen 20-50 cm boylarında, odunsu çalı türü bir bitkinin meyveleri olan Yaban Mersini üretiminin yaygınlaşması noktasında İnayet ve Eski Bahçekaya’daki 8 çiftçiye mali değeri 30 bin TL olan 2400 adet Yaban Mersini fidanı dağıtımını gerçekleştirdi.

 

Yaban Mersini fidanı dağıtımı programına İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit,  AK Partili meclis üyeleri ile parti yöneticileri, İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren ile İnegöl Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Resul Kayman katılım gösterdi.

 

“BELEDİYE OLARAK ÇALIŞMAYA DEVAM”

Kırsal kalkınmayı bir adım daha yukarı taşıyacak Yaban Mersini Fidan dağıtımında üreticilere yönelik bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Değerli arkadaşlar İnegöl Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Devlette devamlılık esastır, hiçbir hizmet akamete uğramadan çalışmalar devam ediyor. Bu arada bizler ne yapıyoruz? Ekiplerimizi hızlı bir şekilde toparladık, başta başkan yardımcılarımız ve daire müdürlerimiz olmak üzere toplantılarımızı yaptık. Hedeflerimizi, beklentilerimizi kendilerine izah ettik. Bunun yanı sıra özelde yaptığımız toplantılarla da müdürlüklerimizden brifing almaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz şu anda vermiş olduğumuz hedefler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyorlar. Tabi bir taraftan bizde yaptığımız projeleri, yaptığımız yatırımları, yapmamız gerekenleri, işin büyükşehir ayağını, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da elini kolaylaştırmak adına yapmış olduğumuz, yürütmüş olduğumuz yatırımlarla yeniden kendisine bir özet şeklinde sunarak bu çalışmaların elinin altında güncel haliyle bulunmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.