Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

İnegöl zabıtasından at ve at arabası operasyonu

13 Mart 2013
İnegöl zabıtasından at ve at arabası operasyonu için yorumlar kapalı
İnegöl zabıtasından at ve at arabası operasyonu

 Şehir içerisinde at arabası ve at beslenmesinin meclis kararı ile yasak olduğu İnegöl’de bazı bölgelerde at beslendiği ihbarını alan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler; Yenice Mahallesine bazı bölgelere operasyon düzenledi.

Kötü koku, çevre kirliliği ve görsel kirlilik konusunda vatandaştan gelen şikayetleri değerlendiren İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri; İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün de desteği ile Refah, Karanfil ve Orhaniye Sokaklarındaki boş arsa ve ahırlarda tutulan at ve at arabalarına yönelik operasyon gerçekleştirerek at ve at arabalarına el koydu.

Hızla büyüyen ve şehirleşen ilçemizde; at ve at arabalarının şehir içerisindeki bazı bölgelerde beslendiğine dair vatandaşlardan yoğun şikayet adlıklarını söyleyen İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen; çevre ve halk sağlığı açısından olumsuz bu duruma kayıtsız kalamayacaklarını belirterek; “At arabalarının şehir içinde taşıma ve seyahat amaçlı kullanımının yasaklanması ile beraber meskûn mahalde kalan hayvan ahırlarının kapatılması konusunda 07.11.2007 tarihinde Belediye Meclisinde bir karar alınmıştır. Bu karar ilçemiz şehir merkezinde bu işi yapan tüm vatandaşlarımıza tebliğ edildiği halde bazı vatandaşlarımız son zamanlarda bu konuya riayet etmemiştir. At ve at arabası konusunda ilçe emniyetimizden de aldığımız destekle bazı bölgelere operasyon gerçekleştirerek, 3 ata ve 6 at arabasına el koyduk. Bununla alakalı da gerekli idari soruşturmayı başlattık. Amacımız; vatandaşlarımızı mağdur etmek değil, çevre ve insan sağlığı açısından sakıncalı ve şehir yaşamına ters olan bu uygulamanın önüne geçmektir. Ben operasyonumuza destek veren İlçe Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.