Havadis16.com - 20 Mayıs 2018, Pazar

İnegöl’de denetimler sıklaştı

15 Ağustos 2016
İnegöl’de denetimler sıklaştı için yorumlar kapalı
İnegöl’de denetimler sıklaştı

Yıl boyunca rutin aralıklarla İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak ilçemizde bulunan manav, çay bahçesi, dondurmacı ve pastane türü işletmeleri denetimden geçirdi. 08 Ağustos ile 12 Ağustos tarihleri arasında 9 farklı ekiple gerçekleştirilen denetimlerde işyeri sahiplerine gerekli yasal uyarı ve işlemler yapıldı. Denetimlerde manav, çay bahçesi, dondurmacı ve pastane türü işletmelerin büyük çoğunluğunun kurallara tam anlamıyla uyduğu gözlendi.

57 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “İnegöl Belediyesi olarak halkımıza daha kaliteli hizmet sunulması adına belli dönemlerde, farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren işletmeleri denetimden geçiriyoruz. Bu kapsamda son olarak şehrimizde faaliyet gösteren manav, çay bahçesi, dondurmacı ve pastane türü işletmelerin denetimini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı 9 ekip tarafından 08 Ağustos Pazartesi başlayan denetimler 12 Ağustos Cuma günü sona erdi. 19 Manav, 9 Çay bahçesi, 16 Dondurmacı ve 13 Pastane olmak üzere toplam 57 işyeri denetimden geçerken, denetimlerde gördüğümüz manzaradan oldukça memnun olduk. İnegöl’deki manav, çay bahçesi, dondurmacı ve pastane türü işletmelerin sahiplerine işlerinde gösterdikleri bu hassasiyet için teşekkür ediyoruz” dedi.

“GEREKLİ UYARI VE İKAZLAR EKİPLERİMİZCE YAPILMIŞTIR”
Yapılan denetimlerde dikkat edilen hususlar hakkında da bilgi veren Taban; “Ekiplerimizin yaptığı denetimlerde öncelikle iş yeri açma ve çalışma belgesi kontrolü olmak üzere temizlik ve fiyat tarifesi denetimleri yapılmıştır. Ayrıca denetimi yapılan işletmelerde görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarı ve ikazlar ekiplerimizce yapılmıştır” dedi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimlerin sürekli ve ansızın yapıldığını da vurgulayan Taban; “Bu konudaki kontrol ve denetimleri önemsiyoruz. Denetimlerimiz aniden ve zamansız olarak yapılıyor. Amacımız halkımızın gönül rahatlığı ile halka açık olan işletmelerden alışverişlerini yapmalarını sağlamak. Ayrıca halk sağlığına öncelik vererek üretim yapan ve kurallara uygun olarak çalışan işletme sahipleri ile çalışanlarına da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi. Taban son olarak, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin ilçe halkının sağlığını ön plana alarak bu tür denetimlere devam edeceği bilgisini verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.