Havadis16.com - 16 Ağustos 2018, Perşembe

İnegöl’de girişimcilere kurs desteği

28 Mayıs 2014
İnegöl’de girişimcilere kurs desteği için yorumlar kapalı
İnegöl’de girişimcilere kurs desteği

 

İnegöl Belediyesi ile KOSGEB’in birlikte düzenleyeceği 3. girişimcilik kursunun protokolü imzalandı.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  belediye olarak kentin gelişim ve dönüşümüyle ilgili gerçekleştirdikleri projelerin yanında; halkı bilinçlendirmek, eğitmek ve sosyal ihtiyaçlarına göre etkinlikler düzenlemek gibi öncelikli hedeflerinin olduğunu kaydetti.

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nin hizmete açıldığı günden beri ilçedeki kültürel aktivitelerde ciddi artış gözlemlendiğini anlatan Aktaş, İNESMEK kurslarıyla birlikte KSGM’nin, artık İnegöl’deki kültür-sanat etkinliklerinin merkezi haline geldiğini kaydetti. İnegöl belediyesi olarak bugüne kadar bir çok kurs açtıklarının altını çizen Aktaş, “Bunlarsan birisi de KOSGEB aracılığıyla açtığımız ‘Girişimcilik Kursu’dur. Bu sene bu kursumuzun 3.’sünü açıyoruz. Geçtiğimiz sene kursumuza katılan 30 kursiyerimizin 11’i kendi işyerlerini açarak, Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir başarı yakalamıştır.  Girişimcilik Kursumuzu; daha önce de olduğu gibi Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile ortaklaşa açıyoruz. Bilindiği üzere; KOSGEB girişimcilikle alakalı hibe ve destekler veren bir kurumdur. Girişimcilikle alakalı bir kurs düzenlememekte sadece eğitimler vermektedir. Biz de belediye olarak KOSGEB’in verdiği bu eğitimleri İnegöllü hemşerilerimizin ayağına getirmek maksadıyla bu kursu açıyoruz.  Amacımız; girişimciliğin geliştirilmesini sağlamak ve İnegöl’de kendi işini kurmak isteyen girişimcilere ön ayak olmaktır. Kursumuzun hayırlı olmasını diliyor, girişimcilikle alakalı kendini geliştirmek ve kendi işini kurmak isteyenleri kursumuza katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

KURS KATILIM KOŞULLARI

Kursa bay, bayan, engelli herkes katılabilecektir. Başvurular; www.inesmek.org  adresinden yapılacaktır.  Kayıtlar tamamlandıktan sonra mülakatla belirlenen 30 kişi eğitim için uygun görülecektir. Bundan dolayı kursa başvuracak kişi, öncesinde projesini hazırlamak zorundadır. Kurs; 10 – 26 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Salı, Çarşamba, Perşembe günleri yapılacak olan kursun toplam eğitim süresi 70 saattir. Kursu tamamlayan kişilere; “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” verilecektir. Eğitimi KOSGEB eğitmeni H.Tülin TÜZÜN verecek olup, eğitmenlerin tüm masrafları Belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Kursumuza başvurular ücretsizdir. Kursu tamamlayıp kendi işini kuran kişiler, KOSGEB kurslarından tekrar faydalanabildiği halde, kursu tamamladığı halde işini kurmayan kişiler ise bir daha bu kurslardan faydalanamayacaktır.  Başvuru için son kayıt tarihi 30 Mayıs.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.