Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

“İnegöl’ün mobilyasını Bursa markası yapalım”

28 Ağustos 2013
“İnegöl’ün mobilyasını Bursa markası yapalım” için yorumlar kapalı
“İnegöl’ün mobilyasını Bursa markası yapalım”

Vekil Şahin’in Vali Karaloğlu’na yaptığı ziyarette, İnegöl ön plana çıktı. Karaloğlu, mobilyayı sadece İnegöl’ün değil Bursa’nın bir markası haline getirmek istediklerini açıkladı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İnegöl mobilyasını Bursa’ya özgü bir marka haline getirmek gerektiğini söyledi. Karaloğlu, şifalı sularıyla ünlü Oylat Kaplıcaları’nı da daha etkin kullanmanın yollarını arayacaklarını belirtti.
Kısa süre önce koltuğa oturan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, bir yandan ziyaretçileri kabul ederken, diğer yandan kenti yakından tanımaya çalışıyor. Karaloğlu’nun dünkü ziyaretçileri arasında AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de vardı.

Şahin, samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Karaloğlu’na yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Vekil Şahin ile Vali Karaloğlu arasındaki ziyarette sohbetin ağırlığını İnegöl oluşturdu. Vali Karaloğlu’na sanayisi, mobilyası, köftesi, tarımı ve doğal güzellikleri gibi birçok özelliği bir arada barındıran İnegöl’ü tanıtan Şahin, mevcut yatırımlarla ilgili bilgiler sundu.

MOBİLYANIN KATMA ÇOK DEĞERİ YÜKSEK

Vekil Şahin, İnegöl’ün lokomotif sektörü mobilya üzerinde durarak, 100 dolayında ülkeye, yılda 350 milyon doların üzerinde ihracat yapıldığını belirtti. Şahin mobilyanın katma değerinin çok yüksek olduğuna dikkat çekerek, ‘Aynı zamanda emek yoğunluğu olan bir sektör. Bu sayede yüksek düzeyde istihdam sağlıyor. Bunu görerek İnegöl 2. OSB’yi Mobilya sektörüne tahsis ettik’ dedi. Şahin ayrıca, Bursa’daki 8 sanayi bölgesinin Islah OSB’ye dönüşmesi için yapılan çalışmalar hakkında Vali Karaloğlu’na bilgi verdi.

SEKTÖRDE YENİ MARKALAR ÇIKARMALIYIZ

İnegöl’ün sahip olduğu değerler açısından Türkiye’de tanınmış bir ilçe olduğunu, kendisinin de ilçe hakkında bilgi sahibi olduğunu belirten Vali Karaloğlu ise mobilya sektörü üzerinde durdu. Adını yurt içinde ve dışında duyuran, ilçe ekonomisinin ana damarlarından birini oluşturan mobilya ile ilgili yeni açılımlara gereksinim olduğundan söz eden Vali Münir Karaloğlu, mobilyayı Bursa ile özdeşleştirmenin daha doğru olacağını kaydederek, ‘İnegöl’den çilek mobilya gibi en az 10 tane uluslararası marka çıkarmamız gerekir. Bu konuda devletimizin tüm desteklerinin kullanılması için çalışacağız. Mobilyanın sadece İnegöl’ün değil Bursa’nın da markası haline gelmesi gerekir’ dedi.

OYLAT’I DAHA ETKİN KULLANMALIYIZ…

Vali Karaloğlu, şifalı suları ve doğal güzellikleriyle ünlü Oylat Kaplıcaları konusunda da atılım yapacaklarını belirtti. Karaloğlu, kaplıcaların daha etkin kullanılabilmesi için tanıtım başta olmak üzere çeşitli çalışmalar yapmayı planladıklarını açıkladı.
Vali Karaloğlu, sohbette sık sık dile getirdiği verimli toprakların korunmasına yönelik düşüncelerini bir kez daha vurguladı. Karaloğlu, sanayileşmenin verimsiz arazilere kurulması gerektiğinin altını çizerken, Bursa merkez ve ilçelerinde tarımsal alanlara sanayi kurulmasına izin vermeyeceklerini ve Bursa’daki sanayi bölgelerinin Islah OSB’ye dönüştürülmesi konusundaki çalışmaları öğrenmek için taraflarla kısa süre içinde bir toplantı yapacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.