Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

İNESMEK’LİLER SERTİFİKALARINI ALDI

23 Ocak 2016
İNESMEK’LİLER SERTİFİKALARINI ALDI için yorumlar kapalı
İNESMEK’LİLER SERTİFİKALARINI ALDI

İnegöl Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer alan İNESMEK’in ara dönemi, düzenlenen sertifika töreni ile son buldu. Programın açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “2011 yılında 2 kurs merkezi ile eğitim vermeye başlayan İNESMEK bugün 10 farklı merkezde İnegöl halkına ücretsiz eğitim veriyor. İnegöl merkezde yer alan kurslarımızın yanı sıra Huzur Mahallesi, Alanyurt, Mahmudiye Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Akhisar Mahallesi Toki Konutları’nda da kurs merkezi açarak İNESMEK’i halkımızın ayağına götürdük” dedi.

“Eğitim vermek üzere 14 branşla yola başlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımız, İnegöl halkının talepleri doğrultusunda branş sayısını 33’e yükselterek hizmet vermeye devam ediyor” diyen Taban; “ İnesmek’te bugüne kadar 5 yıllık süreçte ön kayıt olarak 16233 başvuru kabul edilmiş 10863 vatandaşımız da kurslara başlayarak çeşitli branşlarda eğitim almışlardır. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde bünyesinde bulunan 35 usta öğretici ile 33 farklı branşta, 68 grupla 1439 kursiyere hizmet veren İNESMEK yoluna emin adımlar ile devam ediyor” şeklinde konuştu.

İNESMEK KALİFİYE İŞÇİ EKSİĞİNİ TAMAMLIYOR

“İnesmek’ten sertifika alan vatandaşlarımız farklı alanlarda iş buluyor aile bütçesine katkıda bulunuyor. Annelerimiz kızlarının çeyizlerini yapıyor, gençlerimiz meslek edinerek ilçemizin kalifiye işçi eksiğini tamamlıyor” diyen Taban; “Kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarımızı kamu kurum ve kuruluşlarında da kullanabiliyor. Artık firmalar iş ilanlarında İNESMEK sertifikalı çalışan arıyorlar. Bugün gelinen bu nokta çok sevindirici. Ben; bugüne kadar ama ilgi alanlarından dolayı, ama iş umudundan dolayı, ama da hedeflerine ulaşmak adına İNESMEK kurslarına katılan tüm ilçe halkımıza teşekkür ediyor, canı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesile ile İNESMEK kurslarında emeği geçen yöneticilerden, çalışanlara kadar herkese şükranlarımı sunuyor. İnegöl adına büyük bir sosyal sorumluluk projesi olan bu projede bugün sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımıza da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Düzenlenen sertifika töreninde Arapça, İngilizce, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar İşletmeciliği, Takı Yapma, Diksiyon, Etkili ve hızlı okuma, Hasta Kabul işlemleri, Filografi tekniği, Fotoğraf çekimi, Dikiş, Kuaförlük alanlarında eğitim alan olan 307 öğrenci sertifikalarını aldı. Programın sonuna doğru sertifika törenine katılan Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilere sertifikalarını dağıtarak kursiyerleri  başarılarından dolayı tebrik etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.