Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

26 Ocak 2016
İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE için yorumlar kapalı
İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

 ‘İdeal şehir Yıldırım’ anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, sağlık hizmetleri ile vatandaşların takdirini topluyor. Sosyal belediyecilikte örnek çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, sağlık alanında da vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. İki çocuk hastalıkları uzmanı, bir göz hastalıkları uzmanı, bir kulak burun boğaz uzmanı, iki kadın doğum uzmanı, bir iç hastalıkları uzmanı, iki diş hekimi ve 6 pratisyen hekim olmak üzere 15 kişilik hekim kadrosu ile Yıldırım Tıp Merkezi, 2015 yılında toplamda 145 bin kişiye fark ücreti almadan- sağlık hizmeti verdi. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) ise geçtiğimiz sene 2 bin kadına yine fark ücreti alınmadan kanser taraması yapıldı.

SOĞUK ALGINLIĞI UYARISI

 Kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte artan soğuk algınlığı hastalığı şikayeti ile Yıldırım Tıp Merkezi’ne başvuranların sayısında artış olması nedeniyle Yıldırım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü de bir uyarı yayımladı. Soğuk algınlığı hastalığına çok küçük mikroorganizmaların neden olduğu, hapşırık ve öksürük aracılığıyla bir insandan diğerine bulaştığı belirtilen açıklamada “Burun akıntısı, hapşırık, hafif ateş (38.3-38.9 °C ), iştahta azalma ve öksürük en belirgin bulgular. Üç ay ve altındaki çocuklarda, herhangi bir şikâyet durumunda çocuk hekimine başvurmak gerekmektedir. Çünkü küçük çocuklarda semptomlar yanıltıcı olabilmekle beraber, hızlı bir şekilde bronşiolit, krup ve zatürre gibi daha ağır enfeksiyonlara ilerleyebilir” sözlerine yer verildi.

 ‘İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE’

İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, “Tıp merkezimiz, alanında uzman kadrosu ile vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edindi. Amacımız modern tıbbi cihazlar ile Yıldırımlıları sağlığına en kısa sürede kavuşturmak” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin sürdürdüğü sağlık hizmetlerini çok önemsediğini dile getiren Başkan Edebali, “İlçemiz sınırları içerisinde yaşayıp, hizmetin ulaşmadığı vatandaşımız kalmayacak. Mutlu bir toplum ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabilir” ifadelerini kullandı.

 

İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.