Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

İş dünyası tepkili

16 Temmuz 2016
İş dünyası tepkili için yorumlar kapalı
İş dünyası tepkili

Milletimizin birliği ve devletimizin yerinde müdahalesi sayesinde başarısızlıkla neticelenen darbe girişimine Bursa iş dünyası ve STK temsilcilerinden sert tepki geldi. Darbe ve cunta döneminin geçmişte kaldığı görüşünü beyan eden temsilciler, milli iradenin haricinde bir gücün kabulünün mümkün olmadığına vurgu yaptı.

BALKANTÜRKSİAD YK Başkanı Levent Bilek

“Milletimizin iradesi ile demokrasimize karşı yapılmaya çalışılan darbe girişimini kabul etmiyoruz. Girişim dahi olsa çok rahatsız edici bir teşebbüs, bu tür kalkışmaların karşısındayız. Ekonomimiz için de çok büyük bir tehdit bertaraf edilmiştir. Gün demokrasiden ödün vermeden birlik beraberlik içerisinde hareket etme günüdür.”

BEKSİAD YK Başkanı Halil Atalay:

“Her şerde bir hayır vardır düsturuyla karanlık bir geceden aydınlık bir güne uyandık. Yaşadıklarımızdan yeni yeni tecrübeler edinerek daha güçlü bir Türkiye yolunda birliktelikle yolumuza devam edeceğiz. Rabbim bu sıkıntıları bir daha bizlere yaşatmasın. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, duyarlı milletimize de şükranlarımızı sunarım.”

BTB YK Başkanı Özer Matlı:

“Halkın iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Darbe ve darbe girişimleri asla kabul edilemez. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. Bu hain girişimi nefretle kınıyor, halkımızın sağduyusunu takdir ediyoruz.”

BURPAS YK Başkanı İlker Biliktü

“Türk demokrasisine yapılan bu saldırı asla kabul edilemez. Bizler BURPAS olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken hayatını yitirenlere de Allah’tan rahmet diliyoruz.”

ÇASİAD YK Başkanı Halil İbrahim Kuzucu:

“Türkiye Cumhuriyeti büyük bir demokrasiye sahiptir. Bu demokrasiyi ortadan kaldırmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Ülkemize ve milletimize ihanet girişiminde bulunanlara karşı vatanımıza sahip çıkıyoruz. Sonuna kadar devletimizin yanındayız.”

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral:

“Demokrasiye yapılan hiçbir müdahale kabul edilemez, biz bu girişimi kesinlikle tanımıyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı kalkışılan bu kanunsuz darbe girişiminin karşısında, devletimizin yanında, demokrasiden taraf olduğumuzu açıkça ifade etmek istiyorum.”

İMOS YK BAŞKANI YAVUZ UĞURDAĞ:

“Demokrasimizin hedef alındığı darbe girişimine millet olarak gereken cevabı verdiğimizi düşünüyorum. Bu millet geçmişte darbeler ve darbe girişimleriyle birçok kez sınanmıştır. Milletimizin iradesini görmezden gelen bu kalkışma, büyük hedefleri olan ülkemizin geleceğini tuzaklamayı hedeflemiştir. Ancak unutulmamalıdır ki milletin iradesinin önüne geçmek isteyen unsurlar Türk milleti tarafından tanklara gömülmüştür.”

İMSİAD YK Başkanı Namık Ziya Mescioğlu

“Halkımızın iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımayan İMSİAD Yönetim Kurulu demokrasiden, özgürlüklerden yana tavrını ortaya koymuştur. Darbe girişimi kabul edilemez. Seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin yanındayız. Darbe seviciliğine Türk Milleti gereken cevabı birlik olarak verecektir. Halkımızın darbe karşısındaki tavrı da bizim milletimize olan ümidimizin bitmemesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu talihsiz olay sonrasında hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diliyorum.”

İSSİAD YK BAŞKANI YAKUP ALTINÖZ:

“Milletimizin kararlı iradesi sonucunda önlenen darbe girişimi doğrudan demokrasimizi hedef almıştır. Demokrasi adına utanç verici girişime karşı iktidarı ile muhalefeti ile 80 milyon el ele olduğu için milletimizi ayakta alkışlıyorum. Yaşanan bu durum karşısında demokrasimizin daha da bir kökleştiği ve oturduğunu görmekteyiz. Demokrasimizi savunurken yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

İYSİAD YK Başkanı Ahmet Hamdi Doğan:

“Bu tür hain girişimler, ülkemize ve milletimize zarar vermekten başka bir sonuç çıkaramaz. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne ihanet eden bu şer odakları, amaçlarına ulaşamayacaklardır. Devletimizin yanında olmak, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sorumluluğudur.”

KSİAD YK Başkanı Yalçın Toy

“Halk olarak milli iradeye yapılan bu saldırı karşısındaki duruşumuz ve güvenlik güçlerimizin kararlılığı demokrasiye olan inancımızı ortaya koymuştur. Maalesef her darbe Türkiye’yi geri götürüyor. Umarım tüm bunlardan gerekli dersleri çıkarabiliriz. Öncelikle tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını yitiren sivil vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

KTSO YK Başkanı Naci Güncü:

“Demokrasimizi hedef alan bu çirkin girişimi kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizler Türkiye’nin ileri refah seviyesine ulaşması için çalışan bireyler olarak bu tarz girişimlerin karşısında olmaya devam edeceğiz.”

TÜGİAD Bursa Şubesi YK Başkanı Onur Özkul

“Sebebi her ne şekilde olursa olsun böyle hukuksuz bir fiili büyük bir nefretle kınıyoruz. Yapılan bu fiilin etkisi gerek ekonomiye, gerek insanlarımıza olumsuz etkisi maalesef büyüktür ve ülkemizi yine yıllarca geriye götürecektir. Bu vesile ile tüm halkımıza geçmiş olsun der, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da şifa diliyoruz.”

TÜMSİAD Bursa Şubesi YK Başkanı Osman Arslan

“Milletimize yapılan bu çirkin saldırıyı, bu darbe girişimini nefretle kınıyoruz. Milletin iradesine hiç kimse ipotek koyamaz. Bu çirkin saldırı karşısında milletimizin devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız.”

UİB Koordinatör Başkanı Orhan Sabuncu:

“Türkiye Cumhuriyeti demokrasinin hâkim olduğu bir devlet olmuştur. Milletimizin iradesini direkt olarak hedef alan bu darbeler ve girişimler başarısız olmaya mahkûmdur. Ülkemizin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırmaya yönelik böyle bir girişimi kınıyor ve kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizler her zaman demokrasinin yanındayız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.