Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

İsmail Aydın Gemlik’te muhtarları dinledi

9 Ekim 2015
İsmail Aydın Gemlik’te muhtarları dinledi için yorumlar kapalı
İsmail Aydın Gemlik’te muhtarları dinledi

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Muhtarlarla Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Muhtarların sorunları masaya yatırıldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı’nın yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık’ın da katıldığı toplantıda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ile birlikte Gemlik Belediyesi Daire Müdür ve Amirleri ve BUSKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Mesut Boz’da yer aldı. Geniş katılımlı istişare toplantısında, Köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen köylere yapılan hizmet ve yatırımlar masaya yatırılırken, muhtarlar da eksik kalan yatırımlar ile birlikte kısa, orta ve uzun vadeli sorunlar ile projelerini anlattılar.

ALTYAPI YENİLENDİ

Mahalle Statüsüne dönüşen köylere yönelik alt yapı hamlesinin geldiği aşamayı açıklayarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 40 milyon liralık Kumla Alt yapı projesinin kaldığı yerden devam edeceğini bildirdi. BUSKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Mesut Boz’da, Kumla ve Umurbey’de devam eden alt yapı çalışmalarına önümüzdeki ay içinde Kumsaz’da da başlayacaklarını anlattı. 15 Milyon liralık Körfez Alt yapı Projesinin de İlçe merkezi ve mahallelerindeki eksik alt yapı çalışmalarını tamamlayacağını vurgulayan Mesut Boz, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları konusunda köklü çözümün bu projelerin tamamlanmasıyla sağlanacağını söyledi. Kurtul ve Kumla derelerindeki taşma ve patlamaların yanı sıra bazı mahallelerde yağmur sonrası yaşanan birikimlerinde bu alt yapı hamlesi ile biteceğini belirten Mesut Boz, projede öncelikli olarak yer alan mahalle ve sokakları da tek tek ifade etti.

HİZMET SÜRERKEN SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Ulaşım, Kaçak Yapılaşma, Turizme yönelik yatırımlar, sahillerin düzenlenmesi ve dere rekreasyon projeleri ve Kentsel Dönüşüm gibi konular da toplantının diğer ana başlıklarını oluşturdu. Daire Müdür ve amirleriyle birlikte alt yapı, yol, ulaşım, park bahçeler ve fen işleri müdürlükleri konusundaki sıkıntıları titizlikle not alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hizmet ve yatırımlar sürerken, sorunların da çözümü konusunda tüm birimler ile birlikte hareket edeceklerini sözlerine ekledi.

DAHA SORUNSUZ BİR GEMLİK GÖRDÜM

 

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın’da, “Bursa’nın birçok ilçesinden çok daha sorunsuz bir Gemlik gördüm. Sorunların minimize olması beni çok mutlu etti. Genel mahalle sorunları yerine sokaklar ile ilgili sorunlar var. Ancak yapılan ve yapılacak olan çalışmaları da yeterli bulmayacağız. Periyodik hale gelen bu toplantıların devamından yanayım. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı ve siz muhtarlarımızı kutluyorum. Alt yapı sorununun çözümü sonrasında insanlarımızın yaşam kalitesini artırmak, mahallelerimizi cazibe merkezi haline getirmek ve marka değerlerini yükseltmek için daha çok sosyal belediyeciliğe ve turizme yönelik yatırımları destekleyeceğiz. Kentsel dönüşüm konusunda da kaçak yapılar ile ilgili önemli bir çalışmamız olacak. Kentsel dönüşüme rıza göstermek şartıyla, kaçak yapı sorununu da kökten çözeceğiz. İlçemizin Kumsaz ve Gemsaz Bölgesi de böylece rahatlamış olacak. O zaman bu bölgelere de çok güzel alt yapı ve üst yapı yatırımları gelecek. Ortak akıl ve danışma kültürü ile Bursa’nın Marmara’ya açılan yüzü olan Gemlik’i daha da güzelleştireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.