Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

İstanbul’da Arınç zirvesi

23 Mart 2015
İstanbul’da Arınç zirvesi için yorumlar kapalı
İstanbul’da Arınç zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cumartesi günü İstanbul’da görüştükleri ortaya çıktı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan ile Davutoğlu’nun görüşmesi, 21 Mart Cumartesi günü, akşam saatlerinde, İstanbul’da gerçekleşti. Cumartesi günü siyasetin gündemine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözleri bomba gibi düşmüştü.   Aynı gün Denizli’de olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde Arınç’a yanıt vermiş, “Parlamenter sistem, 10 Ağustos’ta bir daha geri dönüşü olmamak üzere milletimiz tarafından bekleme odasına alındı… Artık ok yaydan çıktı” demişti. Erdoğan bu açıklaması sonrası Denizli’den ayrılmış cumartesi akşam saat 22.30 sıralarında da İstanbul’a gelmişti. Erdoğan İstanbul’a gelir gelmez Davutoğlu’nu Kısıklı’daki evine çağırması sürpriz görüşmenin nedeninin Arınç’ın açıklamaları olduğu iddialarını güçlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü akşamı Kısıklı’daki konutunda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi üzerine gerçekleştirilen kabul, yaklaşık 1.5 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Kısıklı’daki konutunda bir araya geldiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabulü yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.