Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

İsviçre ile ticari ilişkiler kapıda

26 Eylül 2013
İsviçre ile ticari ilişkiler kapıda için yorumlar kapalı
İsviçre ile ticari ilişkiler kapıda

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ tarafından Heykel tarihi binada ağırlanan İsviçre Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz, “Bursa’nın otomotiv sektöründe Türkiye’de lider şehir unvanına sahip olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede Bursa ile İsviçre arasında, otomotiv sektörü ile ilgili ticari köprüleri geliştirmek adına Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulunduk” dedi.

“Bursa otomotiv ve sanayinin kalbi”
Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Bursa’nın otomotiv ve sanayi sektörünün kalbi niteliğinde olduğuna vurgu yaparak, “Bursa otomotiv ve sanayi sektöründe ülkemizin en önemli şehirlerinden biri konumunda yer alıyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönem ‘ipekböceği’ adı altında yerli tramvaylar yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu çalışma sadece ülkemizde değil, dünyada da yankı bulmuş bir çalışma niteliğindedir. Yaptığımız bu tramvayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise, ekonomik ve lüks olmasıdır” şeklinde konuştu.

“Bursalı sanayicileri İsviçre’ye bekliyoruz.”
Bursa’nın ticaret ve sanayi anlamında çok önemli değerlere sahip olduğunu belirten İsviçre Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz, “İsviçre olarak Avrupa’nın en büyük sanayi ve otomotiv şirketlerinin Ar-Ge çalışmalarını yürütüyoruz. Bursa’nın otomotiv sektöründe son yıllarda bir hayli önemli mesafe kat ettiğini görüyoruz. Bu çerçevede özellikle Bursa ile bu sektörlerde ortak çalışmalar yaparak dostluk köprülerini kurmaya her zaman hazırız” dedi.
Ziyaretin anısına Başkanvekili Karadağ, Başkonsolos Kırgöz’e, Karagöz ve Hacıvat desenli plaket hediye etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.