Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

İzmir yolu kapandı, trafik çileye dönüştü!

29 Mart 2013
İzmir yolu kapandı, trafik çileye dönüştü! için yorumlar kapalı
İzmir yolu kapandı, trafik çileye dönüştü!

 Bursa’da 4 önemli arterdeki çalışmalar şehrin batısında ve doğusunda trafiği kilitledi. 
Ankara yolunda aylardır Bursaray Kestel etabı için kapalı olan yolda, köprü ve asfaltlama çalışmaları bitmesine rağmen, Otosansit istasyonundaki alt geçit çalışması zamanında yapılmadığından yeniden yol kapatıldı. Vatandaşlar, güzergahın aylardır kapalı olmasına rağmen, alt geçit işinin neden halledilmediğini soran Bursalılar, kamuoyuna açıklama yapılmasını istediler. Kestel, Gürsu, İnegöl ve Yenişehir ile Bursa arasında gidip gelenler, basit bir beceriksizlik yüzünden saatlerini yollarda kaybediyor.
Bardağı taşıran İzmir Yolu’ndaki asfaltlama çalışması oldu. Acemler kilitlenince şehirde hayat durma noktasına geldi. Özellikle akşam saatlerinde Acemler kavşağındaki kilitlenmeye bağlı olarak Dikkaldırım, Hat, Bağlan caddeleri ve yakın çevre yolu kilitlendi. Kükürtlü’deki okullarından akşam saatinde çıkan çocuklar İhsaniye tarafına 2 saatte geçemediler. Veliler evde endişeli bekleyiş ile çocuklarının yolunu gözledi. Servis içerisinde yarım saatte 300 metre yol gidemeyen çocuklar strese girdi. Servislerde tuvaleti gelen çocuklar çığlık çığlığa ağladılar. Servis sürücüleri de şaşırdı. Araçların içinden çıkamadığı düğüm olması sebebiyle bazı bölgelerde gsm şebekeleri bile servis veremez oldu. Trafik müdürlüğü ekipleri de büyük gayret ile özellikle Acemler ve civarındaki yollarda trafiği çalıştırmaya uğraştılar. Ancak tedbir alınmadan kapatılan İzmir yolu bütün şehrin asabını bozdu. Ajans ve gazeteleri arayan veliler, bu kadar saygısızlığın hesabını sorulmasını istediler. Çocuklarını servise gidip almaya niyetlenen bazı aileleri ise servis sürücüleri sakın aracınızla yola çıkmayın gidemezseniz ikazı ile engellediler.
MUDANYA YOLU HAFTA SONU ÇİLE DOLU
Karayolları müteahhidinin çok yavaş bir şekilde çalıştığı Bademli köprülü kavşağında da çalışmalar aylar geçmesine rağmen çok yavaş gidiyor. Bademli kavşağında ciddi bir çalışma görülmüyor. Havaların ısınması ile birlikte hafta sonu Mudanya trafiği yükünü alırken, kavşak çalışmasından dolayı 3 şeride çıkartılan yolun keyfi, çileye dönüşüyor. Özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Mudanya’dan dönüşler tam bir ıstırap haline geliyor. İstanbul’dan gelenlerin de kullandığı yoldan 2 saatte şehre girmek mümkün oluyor. 5 ay geçmesine rağmen müteahhit firmanın hiçbir hareketlilik sergilemediği kavşak çalışmasının yaz aylarında da Mudanya’ya gideceklere ızdırap vermesinden endişe ediliyor. Bir an önce çalışmaların hızlanması isteniyor.
TRAMVAYDA DA KRİTİK BÖLGEYE GELİNDİ
Büyükşehir Belediyesi’nin tramvayda da kritik bölgelerde çalışma başlatması tarihi şehir merkezini de sıktı. Çatalfırın’daki varyantın kapatılması ile birlikte, Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi önünde de çalışmaların olması, merkezi noktalarda da yoğunluğa sebep oluyor. Özellikle turistik ziyaretler için tarihi bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler zorluk yaşıyorlar. Önümüzdeki hafta Bursa’nın fethi törenlerinin de başlayacak olması sebebiyle bu bölgedeki çalışmaların geceli gündüzlü yürütülerek 5 gün içerisinde tamamlanması isteniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.