Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

İznik Afrin için yeşilleniyor

28 Mart 2018
İznik Afrin için yeşilleniyor için yorumlar kapalı
İznik Afrin için yeşilleniyor

İznik’e bağlı Göllüce Mahallesi Sahil şeridinde Orman Haftası dolayısıyla Afrin Şehitleri anısına yüzlerce fidan dikildi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın etkinlikte ki konuşmasında “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz´´Hadis-i Şerifi’ni hatırlatarak fidan dikmenin önemine vurgu yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayana etkinliğe İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Orman İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Jandarma Üsteğmen Tuncay Doğan,Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren İznik Orman İşletme Şefi Hakan Dönmez konuşmasında “İçinden geçmekte olduğumuz kritik dönemde Suriye topraklarında ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör unsurlarının dünyada ki destekçilerinden aldıkları güçle saldırılarını sürdürmelerine karşılık hükümetimiz Zeytin Dalı Harekatını başlattı. Harekat askerlerimiz tarafından başarıyla sürdürülürken bizler işlerimizi en iyi şekilde yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.

Bursa Orman İşletme Müdürü Nacettin Doğan da yaptığı konuşmada müdürlük olarak yıl boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da konuşmasında “Bu yıl bine yakın fidanı ilçemizde toprakla buluşturduk. Bugünde anlamlı bir etkinlik ile yüzlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Orman İşletme Şefliğimiz ve İznik Belediyemiz ile Afrin Zeytin Dalı Harekâtı Şehitlerimiz anısına fidanlar dikiyoruz. Bunun amacı da gelecek nesillerimize Zeytin Dalı Harekâtını ve Şehitlerimizi unutturmamak, hatırlatmak. Ne diyor Hadis-i Şerif Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz. İnancımız açısından da fidan dikmek bu anlamda önemli. Ben bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen Orman İşletme Şefliğine, belediye personelimize teşekkür ediyor, her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar da konuşmasına “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözleriyle başladı. Bayraktar “İnsanın yaşam alanları hava, su ve toprak. Bunları birbirine bağlayan temel taş da ormanlarımızdır. Fakat koruma konusunda ve yaşatma konusunda eksiklerimiz var. Bu gibi etkinlikler bunların önemini ve anlamını vurgulamak amacıyla çok önemli. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözünün en güzel örneği de Afrin de sergileniyor. Hem insanımızın bekası, hem orada ki insanların yaşamı için şehitlerimiz var. Bizler de Şehitlerimiz anısına bugün fidanlar dikiyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrasında öğrenciler Afrin Şehitlerimizin ismini seslendirdiler. Ardından protokol üyeleri öğrenciler ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu. Ayrıca İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da Afrin Şehitlerimizden Piyade Teğmen Muhammed Kır’ın (25) anısına Akça Ağaçı Fidanı dikti.

Engelli Elanur Bulut da protokol ile birlikte Şehitlerimiz anısına fidan dikerken, etkinlik İznik Belediyesi’nin ikramları ile sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.