Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

İznik panayırı başladı

6 Ekim 2017
İznik panayırı başladı için yorumlar kapalı
İznik panayırı başladı

Geleneksel 82.İznik Panayırı bugün başlarken, 10 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın bugün başlayan “İznik Panayır” esnafına bereketli kazançlar dileyerek hayırlı işler temennisinde bulundu.

BAŞKAN SARGIN “GELİNLER ÇEYİZLERİ İÇİN PANAYIRI BEKLERDİ”

Geleneksel 82.’inci İznik Panayırı 5 Ekim itibariyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen esnaflar ile başladı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın açıklamasında ” İlçemizde 1935 yılında üç gün 1951 yılından itibaren ise 5 gün süren ve 82 yıldır aralıksız 5-10 Ekim tarihlerinde yapılan Geleneksel İznik Panayırımız yakın tarihe ışık tutmaktadır. Her çeşit malzemenin sergilenip satışa sunulduğu, adeta tüm köylerimizin ve komşu ilçelerimizin ziyaret edip alış veriş yaptıkları önemli bir merkez haline gelen İznik panayırı, geçmiş yıllarda adeta düğün çeyizliklerin düzüldüğü, alınacak bütün ihtiyaçların o günün beklendiği bir gelenekti. 21. Yüzyılda gelişen teknoloji ve imkânlar bu cazibeyi gün geçtikçe yok ediyor. Bu bağlamda ihtiyaçlar hemen giderilmekte ve panayırı bekleme gibi bir olanak ortadan kalmaktadır. Gün geçtikçe Panayırlar cazibesini kaybetmektedir” dedi.

Ayrıca İznik Panayırı kapsamında her yıl İlçemizde hizmet veren Murat Luna Park Çocuk ve gençlerin eğlence merkezi olmaya devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.