Havadis16.com - 22 Temmuz 2018, Pazar

İznik`e asfalt ve doğalgaz sözü

27 Mayıs 2014
İznik`e asfalt ve doğalgaz sözü için yorumlar kapalı
İznik`e asfalt ve doğalgaz sözü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik’in başta sahil yolu olmak üzere tüm mahallelerinin asfaltlanması yönündeki çalışmaları Çamlık bölgesinden verdiği startla başlattı. Kente doğalgaz verilmesi yönündeki çalışmaların da programa alındığını belirten Başkan Altepe, “İnşallah birkaç ay sonra burada doğalgaz almayan hane, asfaltlanmamış sokak, parke taşı döşenmemiş tarihi bölge kalmayacak” dedi.

İznik sahil yolu Çamlık bölgesinden başlatılan asfaltlama çalışmalarına; AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve yetkililer katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik’in tarih ve turizm kenti olması yönündeki adımları Belediye Başkanı Osman Sargın’la birlikte atmaya başladıklarını söyledi. Yapılacak çalışmalarla özellikle İznik tarihinin ayağa kaldırılmasını, tam anlamıyla turizme açılmasını, gölün değerlendirilmesini ve sahil yatırımlarıyla bölgenin cazibe merkezi haline getirilmesini hedeflediklerini kaydeden Başkan Altepe, “İnşallah planladığımız yatırımları hayata geçirerek bu döneme damgamızı vuracağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik’e doğalgaz gelmeden önce tarihi bölgeler içerisinde bulunmayan tüm cadde ve sokakların asfaltlanacağını söyledi. Asfaltlama çalışmalarına Çamlık bölgesinden başladıklarını belirten Başkan Altepe, “Doğalgaz çalışmalarını beklemeden, İznik’i tozdan kurtarmak için bu çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Şu anda ilk kat asfaltı atıyoruz. Daha sonra doğalgaz hatlarının döşenmesinden sonra ikinci kat kaplamalar olacak. Daha sonra da tarihi bölgelere, asfaltın döşenemeyeceği yerlere konsepte uygun olarak parke taşı döşenecek. Hedefimiz İznik’in bir an önce yaşanabilir, sağlıklı bir kent kimliğine kavuşturulmasıdır” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, İznik’e doğalgaz gelmesi konusundaki girişimlerin tamamlandığını, birkaç aylık süreçte kentin doğalgaz hatlarıyla çevrileceğini açıkladı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, İznik’i tozdan kurtarmak üzere yola çıktıklarını ve bugün itibariyle asfaltlama çalışmalarına başladıklarını söyledi. Bugünden itibaren İznik’in tozlu hava solumayacağını vurgulayan Sargın, gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bugün Başkan Altepe sayesinde yolların asfaltlandığını, yarın da yine Başkan Altepe’nin desteğiyle tarihi eserlerin onarımına geçeceklerini belirten Sargın, “Bize ağabeylik yapan Recep başkanımız her konuda yanımızda ve destekçimiz. Gelecek nesillere daha iyi bir İznik bırakmak için geleceği Büyükşehir belediyemizle imar edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım da, geçen dönem olduğu gibi bu dönem de Büyükşehir elinin değmediği bölgenin kalmayacağını ifade ederek, seçim öncesi verilen sözlerin tutulması noktasında gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.