Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

İznik’e değer katıyor

26 Eylül 2017
İznik’e değer katıyor için yorumlar kapalı
İznik’e değer katıyor

İznik Belediyesi tarafından yapımına başlanan Modern Balık pazarında çalışmalar aralıksız sürüyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Osman Sargın “yeni belediye, yeni kültür merkezi ve yeni huzur evinden sonra yeni balık pazarını da vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

İznik’te yıllardır atıl bir vaziyette ve olumsuz şartlar hizmet veren mevcut balık pazarı yeni yerine taşınmak için gün sayıyor. İznik Belediyesi tarafından inşası devam eden modern balık pazarında vatandaşlar artık rahat ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yaparak, içerisinde bulunan balık lokantasında da balıklarını yiyebilecekler. Mevcut kapalı halk pazarı karşısında inşası devam eden balık pazarı ile vatandaşlar tüm alışverişlerini de tek bir alanda yapmış olacak.

İmar ve Şehircilik Müdürü Kayın Çalışkan’dan devam eden inşa çalışmaları ile ilgili bilgi alan Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı konuşmada  “İznik yeni yeni eserlere kavuşmaya devam ediyor. İznik yeni bir belediye binası, yeni bir kültür merkezi, yeni bir huzur evinden sonra yeni bir balık pazarına da kavuşmuş oluyor.700 metrekare kapalı alana sahip balık pazarında balıkçılara hitaben 14 adet dükkânımız, 1 adet mescidimiz, kafeteryamız ve lokantamız olacak. Bu çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah kasım sonu itibari ile de burada İzniklilere hizmet vermeye başlamayı planlıyoruz. İznik hızlı adımlar ile ilerliyor. Bu ilerleme içerisinde de İznik ‘e yeni yeni tesisler kazandırmaya çalışıyoruz. İznik sahil düzenlememiz de bu yatırımların en önemlilerinden biri. Bayrak Tepe projesi de prosedürün tamamlanmasıyla başlamış olacak. Ulaşım yollarımızda hızlı bir şekilde devam ediyor. İznik artık dünyanın merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda İznik Belediyemiz, personelimiz ile birlikte gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. İznik’imize hazırlı olsun diyoruz. İnşallah burada daha sağlıklı, daha kaliteli, daha hijyenik bir şekilde İzniklilerimiz balık ihtiyaçlarını karşılayacak. Yine balık pazarı tamamladıktan sonra bu tesisin etradında küçük dükkânlar yaparak İzniklilere de çeşitli alanlarda hizmet sunmaya çalışacağız. Bizim işimiz hizmet gücümüz millettir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.