Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Kaleli’den Zafer Bayramı mncesi “Hayırlı” organizasyon

29 Ağustos 2013
Kaleli’den Zafer Bayramı mncesi “Hayırlı” organizasyon için yorumlar kapalı
Kaleli’den Zafer Bayramı mncesi “Hayırlı” organizasyon

Kaleli’den Zafer Bayramı Öncesi “Hayırlı” Organizasyon

§ CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde oldukça anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

Kaleli, ilki İznik İlçesi’nde gerçekleştirilen organizasyonla birlikte bugüne kadar şehit olmuş tüm askerlerimiz anısına mevlit okutarak, lokma döktürdü. Kaleli’nin uygulamaya koyduğu bu farklı etkinlik, Bursa’nın tüm ilçelerinde devam edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Sena Kaleli, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde çok önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Kaleli, vatan ve bayrak uğruna şehit olan tüm askerlerimiz anısına, ilki İznik İlçesi’nde gerçekleştirilen organizasyonla mevlit okutup lokma döktürdü. Sena Kaleli’nin CHP İznik İlçe Başkanlığı ile birlikte düzenlediği organizasyona, CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, CHP İl Başkanı Metin Çelik ve şehit aileleri de katıldı.

İznik Yeşil Cami’nde okunan Mevlid-i Şerif’in ardından büyük pazar yerinde vatandaşlara lokma dağıtan Kaleli, özellikle şehitlerimizin çok olduğu bölgelerde anma mevlitleri okutmak istediklerini söyledi.

“Tüm İlçelerde Düzenleyeceğiz”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümünü kutlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kaleli, “Zafer bayramının öncesinde ve sonrasında, aziz şehitlerimizin ruhlarına anma törenleri düzenlemek istedik. Okunan tüm duaları Allah kabul etsin. Burada ilkini gerçekleştirdiğimiz şehitlerimizi anma etkinliklerini tüm ilçelerde düzenlemeyi düşünüyoruz. İlçelerde okunacak duaların ardından da pazar yerlerinde vatandaşlarımızla buluşup, onlara lokma dağıtmayı amaçlıyoruz. Bu projemizi meclis açılana kadar tamamlamak istiyoruz” dedi.

Pazar yerinde dökülen lokmaları vatandaşlara dağıtan Kaleli daha sonra, bölgede hizmet veren tüm pazar esnafıyla tek tek biraya gelerek sorunlarını dinledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.