Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Kaliteli saatler başladı!

13 Kasım 2013
Kaliteli saatler başladı! için yorumlar kapalı
Kaliteli saatler başladı!

Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Bursa İl Koordinatörlüğü ve Kalite Birliği Derneği tarafından düzenlenen ‘Kalite Şehri’nde Kalite Saatleri’ organizasyonunun Kasım ayı etkinliğinde ‘Yenileşim Yönetimi’ anlatıldı.

Kurum ve kuruluş yetkililerinin yoğun ilgi gösterdiği program, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşti.

Geçtiğimiz günlerde Kalite Birliği’nin Yönetim Kurulu kararıyla Başkanlık görevine getirilen Prof. Dr. Erkan Işığıçok, yaptığı açış konuşmasında, Mustafa Karaman başkanlığında Türkiye’ye örnek olabilecek etkili projeler yürüttüklerini kaydetti. Yeni dönemde de, ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’ üretmeye ve uygulamaya devam edeceklerini vurgulayan Işığıçok, ilk hedeflerinin üniversite öğrencileriyle sanayicilerini buluşturabilecek bir ‘Kalite Evi’ oluşturmak olduğunu söyledi.

KARAMAN: ‘KALİTE KİRLETİLİYOR’

Programda konuşan Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman ise, ‘Kalite Şehri’nde farkındalık oluşturma amacında olduklarını belirterek, “İnsanı mutlu kılan kalitenin, sevgiye ve saygıya dayalı zor ve zevkli bir iş olduğunu biliyoruz. İnsanımızın hizmetindeyiz. Kalite Birliği’yle birlikte düzenlediğimiz organizasyonlarımıza günün geç saatlerinde dahi ilgi gösterilmesinden memnunuz. Bu ay da, kalitenin farklı bir boyutu olan ‘Yenileşim Yönetimi’ için biraraya gelmiş bulunmaktayız” dedi.

Belgelendirme piyasası hakkında uyarılarda bulunan Mustafa Karaman, sözlerine şöyle devam etti: “Kalite kirletiliyor. Kalite adeta satılıyor. Sağlıklı ve güvenilir ortamda üretimde bulunan tüm kuruluşlara çağrımız, belgeyi parayla satan ve duyguyu paraya dönüştürenlere önem vermeyiz. Düzensizliğe ve uygunsuzluğa ortak olmayınız. Gerçek ve temiz kalite anlayışı doğrultusunda gayret sevkeden kurum ve kuruluşlara destek veriniz.”

Konuşmaların ardından program, Eğitmen Cahit Günaydın tarafından verilen ‘Yenileşim Yönetimi’ konulu eğitimle devam etti. Değişen ve sürekli hızlanan iş ortamında yenileşimin trend değil gereklilik olduğuna işaret eden Günaydın, “Yenileşim sadece AR-GE ve Teknoloji gibi birkaç birimle sınırlı kalmamalı ve her noktaya yayılmalı” diyerek, ‘Yenileşim Yönetimi’ hakkında katılımcılara bilgi sundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.