Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Kaliteyi tercih edelim, kapıları kıralım…

17 Mart 2015
Kaliteyi tercih edelim, kapıları kıralım… için yorumlar kapalı
Kaliteyi tercih edelim, kapıları kıralım…

Bursa-Türk Standartları Enstitüsü İl Koordinatörü Mustafa Karaman, 15–21 Mart tarihleri arasında kutlanan Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.

TSE İl Koordinatörü Mustafa Karaman, tüketicileri kaliteye ve TSE belgeli ürünleri kullanmaya davet etti.TSE İl Koordinatörü Mustafa Karaman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tüketici beklentilerinin gün geçtikçe değiştiği dünyamızda, tüketicileri memnun edemeyen üreticilerin, ayakta kalması mümkün değildir. Tüketiciyi değer olarak görmeyen, değer vermeyen, önemsemeyen kuruluşların geleceği olmayacaktır. Sadece günü kurtarmak, sadece piyasadaki mevcut ürününü satmak için hamle yapan üreticinin markalaşması, kurumsallaşması ve geleceğe dönük planlama yapması da mümkün olmayacaktır. Kalitesiz, standartlara uygun olmayan ürünleri piyasaya süren üreticiler, sadece kendilerine değil, potansiyel müşterileri olan tüketicilere ve ülkemize zarar vermektedirler. Kalitesizliği ve standartlara uygunsuzluğu dolayısı ile kapanan bir işletme, işletmenin sahibi olan ‘Ahmet Bey’in’ işletmesi değil, bu ülkenin bir kalesi olduğu unutulmamalıdır.”

“ÜRETEN KALİTELİ OLACAK”

Ülkelerin kalkınmışlığı, üretim sektörü, imalat sanayisi ile ve ihracat parametreleri ile eşdeğer olduğu unutulmamalı, kaliteli üretim ve imalat yapanlara da en yüksek perdeden saygı duyulmalıdır. Üreten kaliteli üretecek. Kaliteli üretimin adresinin de TSE’den geçtiği unutulmamalı, TSE belgesiz ürünleri piyasaya süren üreticiler de bilmeli ki; itibarları zayıf, istikametleri yanlıştır. Tüketiciler, kaliteyi tercih edecek, kaliteli ürünün de üzerinde TSE markası olması gerektiğini bilecek ve asla TSE belgesiz ürün kullanmayacaklardır.”

“HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKMALI VE KENDİMİZİ KORUMALIYIZ”

“Sağlığını, güvenliğini, geleceğini, bütçesini düşünen tüketiciler, TSE belgeli ürünleri tercih etmek durumundadır. Uzmanlar, bu sınıfa giren tüketicilere ‘Bilinçli Tüketici’ diyor, biz ise bu sınıfa giren tüketicilere ‘Akıllı Tüketiciler’ diyoruz. Kendisinin, aile bireylerinin, ülkesinin geleceğini düşünmeyen, bulduğunu ve bilmediğini satın alan bir tüketiciye kim sahip çıkabilir? Kendine sahip çıkmayan, kendini düşünmeyene kimse sahip çıkmaz. Öyleyse tüketiciler olarak, kimseden yardım dilenmeden, kimseye ihtiyaç duymadan kendi haklarımıza sahip çıkmalı ve kendimizi korumalıyız. Bunun tek yolu da, TSE belgeli ve kaliteli ürünleri tercih etmek ve bir mağduriyet esnasında TSE’nin kapısını çalmaktan geçmektedir.”

“TSE BELGELİ ÜRÜNLERİ KULLANALIM”

“TSE’nin kapıları açıktır. Eğer kapalı bir TSE kapısı bulunursa da bu kapıyı kırmaktan korkmamalıyız. Çünkü bu bizim en temel tüketici hakkımızdır. TSE’nin görevi kapıları açık tutmak ve tüketicilerden gelen bu talepleri süratle çözüme ulaştırmaktır. 15 Mart Dünya Tüketiciler gününü tebrik ediyoruz. Tüm tüketicileri kaliteye ve TSE belgeli ürünleri kullanmaya davet ediyoruz. Kaliteyi tercih edelim, kapıları açık tutalım. Korkmayalım. Tüketiciler olarak büyük bir güce sahip olduğumuzu unutmayalım, yüzümüze kapanan tüm kapıları kırmaktan korkmayalım…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.