Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Kalp için yürüdüler..

16 Nisan 2018
Kalp için yürüdüler.. için yorumlar kapalı
Kalp için yürüdüler..

Kalp Haftası nedeniyle bir yürüyüş gerçekleştiren Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi personeli, kalp sağlığına dikkat çekti..

Aritmi Sağlık Grubu’na (ASG) bağlı Bursa’nın ve bölgenin ilk ihtisas hastanesi olma özelliğini koruyan Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi, hayata geçirdiği projelerle kalp sağlığı üzerine farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bursa’da ve bölgesinde kalp alanında özel dal hastanesi olması nedeniyle 13 yıldır böyle bir misyon yüklenmiş olan Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi, kalp hastalıklarının iyileştirilmesinin yanısıra sağlığının da korunması yönünde çalışmalar yapmaktadır. Kalp Haftası nedeniyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında hastane yöneticileri ve personeli, kalp sağlığının korunmasına dikkat çekmek ve özellikle gençler de kalp sağlığı konusunda algı yaratmak için Altıparmak ve Atatürk Caddesi’nde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi Genel Müdürü Ali Yıldırım ile Basın ve Hastane Halkla İlişkiler Müdürü Rezzan Battal’ın yanısıra çok sayıda doktor, hemşire ve sağlık personelinin katıldığı yürüyüşte, şeker yüksek tansiyon, hareketsiz yaşam sigara, kötü beslenme, şişmanlık ve kolesterol gibi değiştirilebilir faktörlere dikkat çeken pankartlarla taşındı; kalp sağlığına dikkat çeken küçük notları içeren karanfillerde halka dağıtıldı.

Atatürk Anıtında son bulan yürüyüş sonrası Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi doktorlarından Kardioloji Uzmanı Doktor Havva Ören Mete, yaptığı basın açıklamasında kalp sağlığına dikkat çekti. Ören, “ Ülkemizde ve dünyada ölüm nedenlerinin başında kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Bu durumun azaltılması halkın bilinçlendirilmesine bağlıdır. Bizler değiştirilebilinir riskleri ortadan kaldırıldığında kalp hastalıklarını yüzde 80 oranın da önleyebiliriz. Bu oldukça önemli bir orandır”dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.