Havadis16.com - 21 Temmuz 2018, Cumartesi

Kamu Hastanelerinde yeni dönem

4 Mayıs 2017
Kamu Hastanelerinde yeni dönem için yorumlar kapalı
Kamu Hastanelerinde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Dörtçelik Çocuk Hastanesinde hasta yakınlarının doğrudan kullanımı için 4 yıldır ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriliyor.Yataklı servislerde hastalar, polikliniklerde ve çocuk yoğun bakım önünde bekleyen hasta yakınları, hastanenin sağladığı internetten herhangi bir ücret ödemeden yararlanıyor.

Hastaneye gelenler, hastalarını beklerken ya da onlara refakat ederken internete de girebilmeleri için hastane yönetimi tarafından  “Wi-Fi” ağı oluşturuldu. Böylece hasta yakınları, yine hastane yönetimi tarafından belirlenen şifreyi kullanarak akıllı cep telefonu ve tabletleri ile internette istedikleri sayfalarda gezme fırsatı buluyor.

Hasta ve refakatçileri memnun

Hastanede yatarak tedavi gören Yusuf, “Hastanedeyken arkadaşlarımla irtibatım hiç kesilmedi. Sosyal medyadan ve mesajlaşma uygulamalarından sürekli arkadaşlarımla görüştüm, internet üzerinden oyun oynadım” dedi. Anne Ayşe Kalbur ise “14 gün yoğun bakımda kalan oğlumun yanında refakatçi olarak durmak zorundaydım. Bu süre içinde mecburen hastanede idim ve internet paketim bitmişti. Hastanenin internetini kullandım. Oğlumda yoğun bakından çıktıktan sonra tabletinden kullandı. Bu O‘na ayrıca moral verdi. Emeklerinden dolayı yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.