Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Kan Bağışı Kampanyası başlalıyor

14 Temmuz 2017
Kan Bağışı Kampanyası başlalıyor için yorumlar kapalı
Kan Bağışı Kampanyası başlalıyor

ağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı işbirliği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz günü Demokrasi Meydanı’nda Kan Bağışı Kampanyası başlatıyor.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve Milli Birliğe karşı gerçekleştirilen kalkışma hareketi, halkın topyekün karşı duruşu ve yüzlerce şehidin direnişi ile önlenebilmişti. Darbe girişiminin ardından yaralı durumda olan gazilere, vatandaşlar kan bağışında bulunabilmek amacıyla hastanelere, kan bağışı merkezlerine ve meydanlarda bulunan kan bağışı noktalarına koştu. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı, şehitlerin ve yaralı gazilerin minnetle anılması, geçtiğimiz yıl yaşanılanların ve demokrasiye yönelik yapılan bu kalkışma hareketinin unutulmaması adına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kan Bağışı Kampanyası yapılacağını duyurdu.

15 Temmuz günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 18:00’da; Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve Bursa Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Orhan Emin Latif’in yapacağı basın açıklamasıyla tanıtılacak olan kampanyada, sağlık çalışanları da vatandaşlar ile beraber kan bağışında bulunacak.

Kan Bağışı Araçları ve Sağlıklı Yaşam Araçları Meydanlarda Olacak

Vatandaşların ertesi gün sabaha kadar meydanlarda yer alacak olan Kızılay Kan Bağışı Araçları’na giderek kan bağışı işlemini gerçekleştirebilecekleri belirtilirken, araçlarda kan bağışı konusunda farkındalığın artırılması amacıyla bilgilendirmelerin de yapılacağı ifade edildi. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Sağlıklı Yaşam Araçları’nın da etkinlikler kapsamında gece boyunca meydanlarda yer alarak, vatandaşlara sağlıklı yaşam konularında bilgilendirme faaliyeti yürüteceği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.