Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Kapalı manej ile yaz kış binicilik keyfi

14 Mart 2013
Kapalı manej ile yaz kış binicilik keyfi için yorumlar kapalı
Kapalı manej ile yaz kış binicilik keyfi

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde inşa edilen kapalı manej, Başkan Mustafa Dündar’ın da katıldığı törenle açıldı. Başkan Dündar, açılışın ardından kapalı manejde Otistik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nden tedavi amaçlı gelen çocukların binicilik eğitimlerini izledi. 

 

Yaptığı yatırımlarla hayatın her alanında modern ve kaliteli bir yaşamı hedefleyen Osmangazi Belediyesi, yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. Kurulu olduğu 114 dönümlük alanda sunduğu hizmetlerle, Avrupa’da dahi adından söz ettiren Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde inşa edilen kapalı manej, düzenlenen törenle hizmete girdi. 16 metre çapında, 7 metre yüksekliğinde, 50 seyirci kapasiteli kapalı manej, binicilik eğitimi alanların olumsuz hava şartlarından etkilenip, eğitimlerinin yarım kalması gibi bir sorunu ortadan kaldırıyor.

 

Kum zemine sahip kapalı manejin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şehirde başıboş gezen sokak hayvanlarının muhafaza altına alınıp, bakım ve tedavilerinin yapılması amacıyla kurulan tesislerin, daha aktif olarak kullanılması amacıyla düzenlenen binicilik eğitimlerinin, bu tesis sayesinde kesintisiz olarak gerçekleştirilebileceğini söyledi. Dündar, “Haftanın 5 günü Otistik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nden ve ilköğretim okullarından öğrenciler geliyor, burada eğitim alıyor. Açık manejde gerçekleştirilen ve Otistik Engelli Çocuklarımızın tedavilerine yönelik bu eğitimleri, yağışlı ve soğuk havalarda kesintiye uğruyor. İnşa ettiğimiz bu tesis ile bu yavrularımızın tedavileri ve eğitimleri yarım kalmayacak. Bu sayede buralar, daha etkin ve aktif kullanılacak” dedi.

 

Başkan Dündar, “Bu tür çalışmalar, belediye hizmetlerinin dışında kalan ancak, toplumun ihtiyacı olan hizmetler. Biz belediye olarak bunlara asla duyarsız kalmıyoruz. Bu tesisimiz de böyle bir ihtiyaçtan doğan tesis oldu. Bu sayede buralar, daha etkin ve aktif kullanılacak. Ayrıca, Salı ve Cumartesi olmak üzere haftanın iki günü, vatandaşlar randevu alarak, uzman hocalar nezaretinde binicilik dersleri de alabiliyor” dedi. Başkan Dündar, açılışı yapılan kapalı manejde ata binip tur atarken, eğitim amacıyla tesislere gelen Otistik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin at binme eğitimlerini izledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.