Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Karanlığı aydınlığa çevirdik

25 Temmuz 2016
Karanlığı aydınlığa çevirdik için yorumlar kapalı
Karanlığı aydınlığa çevirdik

Yıldırım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında sünnet ettirilen 210 çocuk için düzenlenen sünnet şölenine katılan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sünnet geleneğimiz güçlü toplum olabilmek için yaşatmamız gereken en önemli geleneklerimizden birisidir” dedi.

Yıldırım Belediyesi tarafından Şirinevler mahallesinde sünnet ettirilen 210 çocuk için sünnet şöleni düzenlendi. Şölene Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Belediye Meclisi üyeleri Şirinevler Mahalle Muhtarı Burhanettin Yiğit, Yıldırım mahalle muhtarları, sünnet olan çocukların aileleri, ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, Yıldırım Belediyesi Mehter Takımı’nın seslendirdiği ezgilerle devam etti. Daha sonra ise Karagöz- Hacivat ve kukla oyunları sergilendi.

‘TOPLUMSAL BİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ’

Sünnet olan çocukları, kendileri için hazırlanan yataklarında tek tek ziyaret ederek hediyeler veren Yıldırım Belediye başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çocuklarımızı özel bir hastanede modern şartlarda sünnet ettirdik. Bugün de burada cemiyetlerini düzenliyoruz. Sünnet geleneği hem değerlerimizi muhafaza etme adına hem de inancımızın gereği bizim için çok önemli. Yıldırım Belediyesi olarak yaptığımız bu projeyle hem bu geleneği yaşatıyoruz hem de toplumdaki sosyal yardımlaşma duygusunun güçlenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

‘GELENEKLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Kadınlar, engelliler, gençler, gençler, dar gelirliler gibi dezavantajlı guruplara yönelik pozitif ayrımcılık uyguladıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Sünnet geleneği hem değerlerimizi muhafaza etme adına hem de inancımızın gereği bizim için çok önemli. Yıldırım Belediyesi olarak yaptığımız bu projeyle bu geleneği yaşatıyoruz. Bugün merasimini gerçekleştirdiğimiz çocuklarımızın hayatları boyunca hatırlayacakları bu günü en iyi şekilde geçirmeleri için böyle bir etkinliğe imza atarak, yavrularımızın ve ailelerinin mutluluğunu paylaşıyoruz” diye konuştu.

‘KARANLIKLARI AYDINLIĞA ÇEVİRDİK’

Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini, millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Başkan Edebali, “Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız karanlık 15 Temmuz gecesi milletimizin birlik beraberliğini dosta düşmana bir kez daha gösterdi. Ülkemiz işgal etmeye yönelik bu girişimi millet olarak birlik beraberlik içeresinde defettik. Karanlıkları birlikte aydınlığa çevirdik. Millet olarak meydanlarda bir demokrasi destanı yazdık. İnsanlarımız, millete rağmen hiç bir şey yapılamayacağını gösterdi. Biz hep birlikte Türkiye’yiz, hep birlikte güçlüyüz. Ancak bu hasletlerimizi koruyabilirsek gücümüzü muhafaza edebiliriz. İşte bu gün düzenlediğimiz etnikliğimiz Yıldırım’ın kardeşlik, barış ve huzurunu pekiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘BU BADİREDEN GÜÇLENEREK ÇIKTIK’

Sünnet şölenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde yaşanan darbe girişiminin milletin birlik beraberliğinin önemini bir kere daha gösterdiğini söyledi. Milletin birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir badire atlattığına dikkat çeken Aydın, “Bu karanlık geceden, milletimizin sağduyusu ve bütünlüğü sayesinde güçlenerek çıktı. Bu birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına önemli sosyal projeler hayata geçiren Yıldırım Belediyesi’ne ve göreve geldiği ilk günden itibaren insan odaklı hizmet anlayışını sürdüren Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye, Yıldırımlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

‘BEDBAHTLAR TİR TİR TİTRİYOR’

15 Temmuz’da milletin demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için gösterdiği tavrın tarihin seyrini değiştirdiğini dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın, “Milletimizin gösterdiği bu tavır, insanlarımızın geleceğini karartmak isteyen bedbahtları korkutan tir tir titretti. Tankların önüne yatan, darbecilerin önüne kendilerini siper eden insanlarımız dünyaya milletimizin gücünü bir kere daha gösterdi” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.