Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Kardeş belediye gönülleri fethetti

23 Nisan 2018
Kardeş belediye gönülleri fethetti için yorumlar kapalı
Kardeş belediye gönülleri fethetti

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılı, Mustafakemalpaşa’da büyük bir coşku ve sevinçle kutlandı.Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 23 Nisan kutlamaları, Mevlana İlkokulu’nda öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam etti.Törene; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte eğitim camiası ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması ve renkli görüntülere sahne olan gösterilerin ardından, 23 Nisan Çocuk Bayramı Haftası dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

 Kardeş belediye gönülleri fethetti

23 Nisan etkinlikleri için Mustafakemalpaşa’ya gelen Türk dünyası ülkelerinden Gagavuzya Cumhuriyeti Kıpçak Belediyesi’nin kardeş çocukları, kutlamalar kapsamında sahneledikleri gösterilerle gönülleri fethetti.

Rengarenk kostümleriyle ülkelerine has halk oyunlarını sergileyen Kıpçaklı 15 kişilik misafir çocuk grubu ilgi ve keyifle izlenirken, büyük alkış aldı.23 Nisan’ın 98. yılına neşe ve renk katan Kıpçaklı çocuklar, gösterilerinin ardından Kaymakam Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a, ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti.Çocuklar daha sonra kardeş Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve Başkan Sadi Kurtulan ile birlikte Suuçtu Şelalesi’nde doğa yürüyüşüne katıldı.

Makam koltuğu Ahmet Eren’in

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ahmet Eren Kavrak’a bıraktı.Belediye Başkanlığı koltuğunu devralan 8. sınıf öğrencisi Ahmet Ere Kavrak, Mustafakemalpaşa’nın hızla geliştiğini söylerken, kültürel ve sportif faaliyetlerin yapılabileceği alanların arttırılmasıyla çocukların sosyal yaşama daha fazla katılabileceğini belirtti. Küçük başkanın önerilerini not eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, çocuklar için her alanda seferber olduklarını dile getirirken, ikinci etap çalışmaları başlayacak olan Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri’nin tamamlanmasının ardından çocukların ve gençlerin her türlü ihtiyacının karşılanacağını kaydetti. Başkan Sadi Kurtulan, günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.