Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

Kardeş payı…

28 Mart 2018
Kardeş payı… için yorumlar kapalı
Kardeş payı…

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından Türk dünyası ülkelerinden Gagavuzya Cumhuriyeti’nin Kıpçak Belediyesi’ne araç hibe edildi.

Kardeş şehirlerle ilişkilerini yeni adımlarla güçlendiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Moldovya’ya bağlı otonom bir devlet olan Gagavuzya’nın Kıpçak Belediyesi’ne bir adet çöp aracı hediye etti. Başkan Sadi Kurtulan’ın talimatı ve Meclis Üyesi İsa Söğüt’ün nezaretinde hazırlanan araç, Kıpçak Belediyesi’nden gelen yetkili personele teslim edildi.

Araç teslim programında konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, iki kentin birbirine daha da yakınlaşması, karşılıklı sosyal, ekonomik ve kültürel iş birliğinin arttırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Kıpçak Belediyesi ile 10 yıllık kardeş şehir ilişkisi bulunduğunu kaydeden Başkan Kurtulan; “ Ülkeler arasında kurulan gönül köprüleri sınırları ortadan kaldırıyor, bizleri birbirimize daha çok yaklaştırıyor. Balkanlardan Kafkaslara kadar dünyanın birçok bölgesinde kurulan bu güzel ilişkilerle kültürümüzün sınırlarımızın da ötesinde paylaşıldığın görüyoruz. Devletimizin, ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ projesine bizlerde anlamlı bir destek vererek bu aracı Kıpçak’a gönderdik. Kardeş şehirlerimizin eksikliklerini gidermek, karşılıklı yeni sosyal projelere imza atmak için elimizden gelen gayreti imkânlarımız ölçüsünde göstermeye devam edeceğiz ” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.