Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Karı koca aynı anda kalp ameliyatı oldu

11 Aralık 2018
Karı koca aynı anda kalp ameliyatı oldu için yorumlar kapalı
Karı koca aynı anda kalp ameliyatı oldu

Yarım asırlık beraberlikleriyle çevrelerinde göz kamaştıran Efrettin-Nurata Çifti,  kalp ameliyatında da ayrılmadılar ve birlikte  aynı anda  by-pass oldular.

 Artvin’de yaşayan ve 25 yıldır kalp hastası olan 64 yaşındaki Efrettin Zengin bir süre önce rahatsızlanınca eşi Nurata Zengin tarafından tedavisi yapılmak üzere Bursa Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tetkiklerin Efrettin Zengin’de  çoklu damar hastalığı tespit edildi. Eşine tedavisi için eşlik eden 63 yaşındaki Nurata Zengin’de aynı hastanede kontrol olmak istedi. Yapılan Check-up’ın ardından Nurata Zengin’in de kalbinde tıpkı eşi gibi çoklu damar hastalığı tespit edildi.

Bunun üzerine doktorlar, Zengin çiftini aynı anda bypass ameliyatına aldı.  Tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuşan Zengin çifti mutluluklarını, “ 50 yıllık beraberliğimizde hiç ayrılmadık. Kader bizi  hastalıkta ve ameliyatta da ayırmadı. Yıllarca kalp rahatsızlığı çektik. Birçok doktora gittik ama Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’nin doktorları sayesinde sağlımıza kavuştuk. Çok teşekkür ederiz” sözleriyle dile getirdiler.

Zengin çiftine yapılan by-pass operasyonu hakkında bilgi veren ve operasyonu gerçekleştiren Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Halit Andaç, “Hastalarımız randevulu hasta olarak hastanemize müracaat etti. Yaptığımız muayenelerde her iki hastamızın kalbinde çoklu damar hastalığı tespit edildi. Ve her ikisini de aynı gün, aynı saatte çoklu bypass cerrahisi uyguladık. Şu anda sağlık durumları gayet iyi. Ancak kontrolleri devam edecek” dedi.

Karı koca aynı anda kalp ameliyatı oldu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.