Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Kazım Karabekir’e dört dörtlük bir tesis

24 Kasım 2017
Kazım Karabekir’e dört dörtlük bir tesis için yorumlar kapalı
Kazım Karabekir’e dört dörtlük bir tesis

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesine artı değer katan sosyal donatı alanlarını ilçeye kazandırıyor. Kazım Karabekir Sosyal Tesisi, Yıldırımlıların yoğun katılımı ile hizmete açıldı.

İlçe sakinlerinin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, Kazım Karabekir Sosyal Tesisi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2 bin 601 metrekare alanda oluşturulan ve 1270 metrekaresi yeşil alan olan içerisinde 117 metrekarelik tesis, çocuk oyun, spor ve dinlenme parkı bulunan Kazım Karabekir Sosyal Tesisi bölgedeki vatandaşların kullanımına açıldı. Vatandaşların dinlenerek vakit geçirebilecekleri, 7’den 70’e herkesin spor yapabileceği ve çocukların doyasıya eğlenebileceği sosyal tesisin açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MARKA ŞEHİR HEDEFİNE KATKI

Törende konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Kazım Karabekir Mahallesi’ne kazandırdıkları sosyal tesisin bölgeye artı değer katacağını söyleyerek, “Şehirlerin potansiyeli ekonomik verilerle ölçülür. Yıldırım’ın marka değerini artırarak üretim gücünü ortaya çıkaracak en önemli verilerden biri de Yıldırım’daki ekonomik yaşamın, ticaretin ve ağırlıklı olarak hizmet sektörünün ön plana çıkarılmasıdır. Yerel yönetim olarak şehre bakış açımızda, fiziki ve kültürel alanların yanında sosyal alanlarda da insanların dinlenebilecekleri ve vakit geçirebilecekleri mekânlar oluşturmak bulunuyor” dedi.  Sosyal tesisin 7’den 70’e tüm kesimlere hitap edeceğini de vurgulayan Başkan Edebali, “Sosyal tesisimizin yanında çocuklarımızın oyun oynayabileceği bir park alanı ve spor sahası, vatandaşlarımız için dinlenme alanları ve kauçuk zeminli yürüyüş parkuru da bulunuyor. İnsanlarımızın hem dinlenme hem de yeme içme alanlarıyla kendilerine yeni bir buluşma noktası edineceği tesise sahip olacak. Yalnızca bölge sakinlerine değil tüm Yıldırım’a hitap eden bir sosyal tesis meydana gelecek” diye konuştu.

‘YILDIRIM’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR’

İlçeyi geleceğe taşıyacak kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, vatandaşların rızasıyla uygun yaşam alanlarını planlayarak başarıyı yakalayacaklarını belirtti.  Yıldırım’daki en önemli amaçlarının insanların mağdur olmayacağı, güvenli ve modern konutlarda yaşayacağı fiziksel dönüşümün yanı sıra sosyal dönüşümü de tam anlamıyla gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Başkan Edebali, “Kentsel dönüşüm hamlemizdeki en önemli parametrelerimizden birisi tasarım standartlarımız. Batıyı veya bize yabancı bir mimari tasarımı taklit etmiyoruz. Medeniyetimizden esinlenerek tamamen tarihi ve kültürel dokularımıza uygun özgün bir tasarım anlayışıyla; kimlikli, şahsiyetli, özellikli projeler üretiyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ve referansla başladığımız Türkiye’nin en kapsamlı dönüşüm hamlesi ile geleceğin modern ve güvenli şehrini inşa ediyoruz. Yıldırım’ın yıllardır, plansız ve çarpık yapılaşmayla anılmasına son vermek için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde görüşlerini belirtti.

KAZIM KARABEKİR GELİŞİYOR

Belediyecilik anlayışlarının temelini insanların yaşam kalitesini yükseltecek projeler üzerine kurduklarını ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hedefimiz yerel kalkınmayı gerçekleştirmek. Bunu sadece fiziksel düzenlemelerle, rutin belediyecilik hizmetleriyle gerçekleştiremeyiz. Eğitimden sağlığa hayatın her alanında hizmetler üretiyoruz. Hizmetlerimizi hayata geçirirken, projelerimizi üretirken, temel referansımız hemşerilerimiz. Yaklaşık 10 bin nüfusa sahip Kazım Karabekir mahallemizde de vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak hizmetler üretiyoruz. Bu mahallemize 17 bin ton asfalt döktük, 3 bin metrekare parke taşı, 3 bin metre bordür döşedik. Mahallemizden 108 insanımızı kültür turları ile buluşturduk. Okullara, camilere, park ve bahçelere gereken bakımları düzenli olarak gerçekleştirdik. Zabıta karakolu ve mahalle konağını bu mahallemize kazandırdık. Kazım Karabekir mahallesine yeni yatırımlar yaparak değerini yükseltmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Kazım Karabekir mahallesine kazandırılan tesisin bölgeye artı değer katacağını söyleyen Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, “Bu modern tesis, Yıldırımlıların hem dinlenme hem de yeme içme alanlarıyla kendilerine yeni bir buluşma noktası olacak. Yalnızca bölge sakinlerine değil tüm Yıldırım’a hitap eden bir sosyal tesisi hizmete açan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan İsmail Hakkı Edebali ve beraberindekiler tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.