Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Keles’e özel klip

26 Ekim 2015
Keles’e özel klip için yorumlar kapalı
Keles’e özel klip

Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı video kliple Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Keles’e özel bir klip hazırladı.
Bursa’nın turizmden hak ettiği payı olması maksadıyla şehrin sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin dünyaya tanıtımı için yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra tarafından başarı belgesine değer görülen ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı klip çalışmasının ardından şimdi de Keles ilçesi için bir klip hazırladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesindeki Karagöz Sinema Atölyesi tarafından hazırlanan klipte, Keles’in tarihi ve kültürel mekanları, sosyal yaşamı ve yöresel el sanatları dahil olmak üzere tüm argümanlar kullanıldı. “Uludağ’ın gülen yüzü Keles” adlı klipte, yörenin sevilen sanatçılarından Menteşeli Cengiz’in seslendirdiği “ A Denizim” isimli türkü yer aldı. Klip çalışmasının sosyal medyada yayınlanmasıyla Keles’in sahip olduğu tarihi ve doğal değerlerinin geniş kitleler tarafından da görülmesi hedefleniyor.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Keles’in turizm potansiyelinin gözler önüne serilmesi açısından bu klibin büyük önem taşıdığını belirterek, katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.