Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Kent mezarlığına estetik giriş takı

28 Ağustos 2017
Kent mezarlığına estetik giriş takı için yorumlar kapalı
Kent mezarlığına estetik giriş takı

Tüm ilçelerdeki mezarlıklara istinat duvarları yapıp, çevre düzenlemesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Hamitler Kent Mezarlığı’na da estetik bir giriş takı kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en çok teşekkür ve dua aldıkları konunun cenaze ve defin hizmetleri olduğunu belirterek, daha önce bir cami kazandırdıkları Hamitler Kent Mezarlığı’nın eksiklerinin de bir bir giderildiğini söyledi.

Kentin farklı noktalarındaki cenaze hizmet birimlerini Acemler’deki tek merkezde toplayıp, Alo 188 hattını arayan vatandaşların tüm cenaze işlerini ücretsiz yaparak, acılara ortak olan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki tüm mezarlıklara da çeki düzen getiriyor. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği mezarlıklar istinat duvarlarıyla çevrilip, çevre düzenlemesi yapılıyor. Bursa kent merkezindeki Hamitler Kent Mezarlığı’nın eksiklerini gidermek için de yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, daha önce yapılan caminin ardından şimdi de kent mezarlığına estetik bir giriş takı kazandırdı.

Tüm mezarlıklar elden geçiyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamitler Kent Mezarlığı’nın her gün birlerce kişinin giriş çıkış yaptığı önemli bir nokta olduğunu hatırlattı. Halkın en sıkıntılı, en acılı günlerinde onların yanında olmak ve acılarını paylaşmak için cenaze ve defin hizmetlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Altepe, “Vatandaşlarımızın her türlü defin işlemlerini Büyükşehir Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında defini kendileri yapmak durumunda kalan köy muhtarlarımıza da toprağı rahat kazmaları için hilti ve jeneratörler dağıtıyoruz. Yine her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği 17 ilçemizdeki mezarlıklara da çeki düzen getiriyoruz. Hamitler Kent Mezarlığı da her gün 10 binin üzerinde insanın girip çıktığı önemli bir yer. Daha önce mezarlığımızın girişine bir cami kazandırmıştık. Şimdi de hem araç hem yaya girişlerini düzenleyen estetik bir giriş takını Hamitler’e kazandırdık. Danışma ve güvenlik bürolarının da içinde olduğu giriş takı, likra taşından desenleri, titanyum alaşımlı çinko malzemeden yapılan çatısıyla estetik bir eser oldu” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.