Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

KEP’TE GÖREV DEĞİŞİMİ

16 Ocak 2016
KEP’TE GÖREV DEĞİŞİMİ için yorumlar kapalı
KEP’TE GÖREV DEĞİŞİMİ

Türk kadını ve gençlerine ekonomik hayatta daha güçlü durmalarına destek veren Kadın Ekonomi Platformu (KEP) Derneği’nde görev değişimi yaşandı. Bursa’da kadınların ekonomi alanında adım atmalarına öncülük eden KEP Derneği, Kurucu Başkanı Hayal Aydede’den aldığı girişimci kadın ruhunu yeni Başkan Gülşen Şentürk ile sürdürecek.

KEP Derneği Kurucu Başkanı Hayal Aydede, KEP Derneği’nin Bursa’da kadınlar ve ekonomi adına atılması gereken adımlar olduğunu belirterek, “KEP Derneği olarak yıllar içinde birçok projeye imza atarak topluma faydalı işler yaptık. 30 kadınımıza girişimcilik eğitimi verip 25 kadınımızın kendi işini kurmasını sağladık. Binlerce gencimize eğitim ve öğretimlerinde destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Kadınlarımız her zaman ekonomi alanın da var, var olmaya da devam edecek” dedi.

KEP Derneğine desteklerinin devam edeceğinin altını çizen Aydede, “İşlerimin yoğunluğu nedeniyle dernek faaliyetlerini aksatmamak adına Gülşen Şentürk’ten yardım istedim. Desteğe ihtiyacım vardı. Bu desteği Gülşen Hanım’dan rica ettim. Kendisinin benim sorumluluğumu üstlenerek derneğimizin daha büyüyerek yoluna devam etmesini sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Davete katılan kadın üyeler yeni projelere hazır olduklarını belirtti. Davette KEP Kurucu Başkanı Hayal Aydede, Yeni KEP Başkanı Gülşen Şentürk, KEP Başkan Yardımcısı Arzu Kutlucan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Jale Çİftçi ve Bedriye Güven’in yanı sıra, dernek üyeleri Pembegül Üner, Sevim Nadir, Dilek Yılmaz, Nermin Ceylan, Güllü Aydoğan, Ayben Günak, Elif Özhan Ak, Ayla Çağlar ve Lale Baştuğ’da hazır bulundu.

KADININ EKONOMİDEKİ GÜCÜ

KEP Derneği’nin girişimci olan ve olmak isteyen kadınları teşvik ettiğini hayatında güçlü durmaları amaçlanarak ekonomik anlamda da canlanma hedeflediğini hatırlatan Yeni Başkan Gülşen Şentürk Kadın Ekonomi Platformu Derneği’nin adına uygun olarak ekonomi alanına ağırlık vereceğinin altını çizerek, “KEP Kurucusu ve Başkanımız olan Hayal Hanımdan başkanlığı devralmış buluyorum. Bundan sonra yoluma KEP’in ilkelerine uygun olarak devam edeceğim. Yeni projelerle kadınların ekonomideki sesi olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.