Havadis16.com - 19 Kasım 2018, Pazartesi

Kılıçdaroğlu yetkiyi onlara verdi

12 Eylül 2018
Kılıçdaroğlu yetkiyi onlara verdi için yorumlar kapalı
Kılıçdaroğlu yetkiyi onlara verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları ile 9 Eylül’de gerçekleştirdiği toplantıda yerel seçimlerle ilgili rotayı çizdi. Buna göre CHP, yerelde tabanda diğer partilerle görüyüp ittifaka yönelecek. Hürriyet’in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun, toplantının basına kapalı bölümünde özetle şunları söylediği öğrenildi:

“24 HAZİRAN’LA KIYAS DOĞRU OLMAZ”
“Ön seçim yapılıp yapılmayacağını belirleyecek olan sizlersiniz. Eğilim yoklaması mı istersiniz, anket mi istersiniz yoksa doğrudan doğruya ön seçim mi istersiniz, bunu siz belirleyeceksiniz. Amacımız belediye başkanlığını kazanmak, kiminle kazanılacağına siz karar vereceksiniz. Ön seçim de yapsanız, başka yöntemle de belirleseniz, aday gösterilmeyenler aleyhine çalışıyor bazen. Kendi çıkarlarını partinin çıkarlarının üzerinde görüyorlar. Böyle kişilerin partiden uzaklaştırılması lazım. Bunu yapanlara ihtiyacımız yok. Dava adamı olanlar seçime girmeli.

(CHP’nin 9 ili kaybettiği simülasyon çalışması ile ilgili) Şimdi, ilk kez Cumhuriyet tarihinde böyle bir (24 Haziran seçimleri) seçim yapılıyor. İttifaklar oluşuyor. Bu seçimlerdeki sonuçları diğer seçimlerle kıyaslamak doğru olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.