Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

“Kitap okuma alışkanlığına dikkat çekiyoruz”

27 Mart 2013
“Kitap okuma alışkanlığına dikkat çekiyoruz” için yorumlar kapalı
“Kitap okuma alışkanlığına dikkat çekiyoruz”

 49. Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen kitap okuma etkinliğine Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri katılarak kitap okuma alışkanlığına dikkat çekti.

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından 49. Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen ‘kitap okuma etkinliği’ne katıldı.

Heykel’de bulunan Atatürk Anıtı çevresinde gerçekleştirilen etkinliği Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, İznik Gençlik Meclisi üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. BKK Gençlik Meclisi Kültür ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi Esma Işığıbol, insanların kitap okuma oranına da dikkat çekmek istediklerini söyledi. Okuma alışkanlığının temelinin ailede atıldığı ve okulda devam ettiğini belirten Işığıbol, “Okuma alışkanlığı çocukluk döneminde kazanılıyor. Erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların, kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artıyor. Çocuklara ve gençlere kütüphanelere gitme alışkanlığı kazandırmalıyız. Gelişmiş ülkelerde ‘okuma alışkanlığı’ bir yaşam biçimine dönüştürülüyor” dedi. Işığıbol, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak kitap okuma alışkanlığının arttırılması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.