Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Kıymet teyzenin “park” sevinci

1 Nisan 2014
Kıymet teyzenin “park” sevinci için yorumlar kapalı
Kıymet teyzenin “park” sevinci
Mahallesindeki çocuk parkının imara açılmasını önlemek için kepçenin önüne oturan 75 yaşındaki Kıymet Peker, parkın kapatılmayacak olmasına sevindi.

Mahallesindeki çocuk parkının imara açılmasını önlemek için kepçenin önüne oturan 75 yaşındaki Kıymet Peker, parkın kapatılmayacak olmasına sevindi.

Peker, dün 1. Murat Mahallesi’ndeki eylemin gerçekleştiği çocuk parkında AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk parkının olduğu alana inşaat yapılmasını istemediklerini söyledi.

Dün parkta bir kalabalık olduğunu ve bir kepçenin parka geldiğini anımsatan Peker, şunları anlattı:

“Dün bana ‘kepçe geliyor teyze’ dediler. Ben de buraya inşaat yapılmasını istemediğim için kepçenin önüne geçtim. Çocuklarımın parkı için kepçenin önüne atladım. Siz dedim buradan çekildiğiniz zaman giderim. Yine gelirseniz yine geçerim kepçenin önüne dedim. Kepçenin önüne durdum, dayandım. Hemen sandalyeyle önüne oturdum kepçenin. Mahalle sakinlerinden Süleyman bey geldi, belediye reisi geldi bize söz verdi, ‘Bu park kapanmayacak. Merak etme’ dedi. Ben de yapılandan çok memnun oldum. Allah razı olsun hepinizden.”

Peker, bir kızı olduğunu ve 1. Murat Mahallesi’ndeki apartmanlarında beraber yaşadıklarını ifade etti.

Parkın apartman ve iş yerleriyle çevrili olduğunu söyleyen Peker, şöyle devam etti:

“Bu park alanına hiç çatı yakışır mı, bina yakışır mı. Güzelim havayı, güzelim güneşi niye görmeyelim. Güzelim toprağa niye basmayalım, niye havasını almayalım, niye aydınlanmayalım, güneşlenmeyelim. Doğru mu, yanlış mı dediğim. Burada oturuyorduk. İnsanlar buraya çocuklarını getiriyordu. Yaşlılar, gençler bu parkta oturuyordu. Çocuklar sallanıyordu. Biz bu parkı aman aman bulmadık ama o parkı da kaybetmek istemiyoruz.”

Gezi Parkı ile alakası yok

Peker’in kızı Füsun Yalçınkaya ise annesinin günlük yaşantısında namazını kılan, evinin balkonunda vakit geçiren bir insan olduğunu söyledi.

1. Murat Mahallesi’ndeki park olayının Gezi Parkı olayıyla da alakası olmadığını ifade eden Yalçınkaya, alanın imara açılmak istenmesinin annesini üzdüğünü belirtti.

Mahalle sakinlerinden Süleyman Sır da Edirne İdare Mahkemesine dün yürütmenin durdurulması için başvurduklarını ve bugün idarenin savunmasına kadar yürütmenin durdurulması kararı çıktığını söyledi.

Sır, alanda 20 gün-1 ay arasında herhangi bir işlem yapılamayacağını kaydetti.

Peker, dün park alanının imara açılmasına engel olmak için kepçenin önüne oturarak çalışmaları durdurmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.