Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

KOBİ’lere kredi ve engellilere kadro müjdesi

31 Ekim 2017
KOBİ’lere kredi ve engellilere kadro müjdesi için yorumlar kapalı
KOBİ’lere kredi ve engellilere kadro müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendiriyor. Yıldırım, KOBİ’lere kredi ve engellilere kadro müjdesini verdi.  İnternethaber.com sitesinde yer alan habere göre, Başbakan Yıldırım, KOBİ’lere kredi ve engellilere kadro müjdesi verdi.

Başbakan Yıldırım,  partisinin grup toplantısındanki konuşmasından bazı satır araları,

YENİ HEDEF
Gelecek 10 yılda en büyük gücümüz yatırım, üretim ve ihracatta büyüme olacak. 2017 yılını ihracatta, istihdamda seferberlik yılı ilan etmiştik. Hedefi ihracatta 153 milyar koymuştuk. Şimdi yeni hedefimiz 156.5 milyar dolar.

KOBİ’LERE MÜJDE
KOBİ’lere yeni kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ’lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürünlere yönelirse yüzde 70’si ödemesiz yüzde 30’u geri ödemeli destek sağlayacağız. Başvurular geçen hafta itibariyle başladı. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ’leri yöneltmek.  KOBİ’lerimiz ithal ettiği ürünleri geliştirip yerlilik oranını artırırsa stratejik ürün desteği alacak.

 GÜMRÜK KAPILARINDA YENİ SİSTEM
Bir diğer gelişme gümrük kapılarında. Gümrük kapıları malların ve ziyaretçilerin karşılaştıkları, bizim vitrinimiz niteliğindedir. Kara gümrük kapılarımıza gelen ve giden bütün araçlar artık otomatik plaka okuma ve kaydetme sistemi ile çalışacak. Yarın itibarıyla 17 sınır kapımızda kurulan sistem faaliyete geçecek. Kapıköy, Sarp ve Türközü sınır kapılarında da sistem çalışmalar biter bitmez faal hale gelmiş olacak.

ENGELLİLERE KADRO MÜJDESİ
Engelli vatandaşlarımızın hakkını teslim eden onlara öncelik sağlayan tek parti AK Parti’dir. 2002’de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık.  Önümüzdeki sene, 2018’de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. E-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl. Hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz.

YÜZ LİRANIN 88 LİRASI BİZDE KALIYOR 12 LİRASI FAİZE GİDİYOR
Bütçenin bu seneki büyüklüğü 763 milyar lira. 2018 bütçesinde faize vereceğimiz miktar yüzde 9. 2002’de bütçenin yüzde 43’ü faiz borcuna gidiyordu. 2002’de 100 lira vergi topluyorduk, içinden 86 lirasını faize yatırıyorduk. Geriye 14 lira para kalıyordu, bozdur bozdur harca. Bu bütçede 100 liranın 88 lirası bizde kalıyor. Gönlümüz istiyor ki hiç vermeyelim.

BÜYÜK KONGRE 2018 ORTASINDA
Merkez ilçe kongreleri kasım ayında bitecek. İl kongreleri mart sonuna kadar bitirmiş olacağız. 2018 ortalarında büyük kongreyi gerçekleştirmiş olacağız.

İSTİFA EDEN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
Arkadaşlarımızın bu bilinçle görev yaptıklarını ve görevlerini başka arkadaşlara devrettiklerini biliyoruz. Belediyelerimizdeki istifa ve değişim de aynı anlayışla gerçekleşiyor. Bunu nöbet değişimi olarak görüyoruz. Başka partiler gibi görev bitene kadar değil, son nefesi verene kadardır. Görevlerini devreden bütün belediye başkanlarımıza bir kez daha hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

CHP’Lİ TEZCAN’A TEPKİ
Son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP’de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşanıyor. Sözcülerini de ayarı kaçmış dil kullanmaya atan sebebi merak ediyoruz. Adam parti sözcüsü müparti sövücüsü mü doğrusu anlayamadık. Terbiyem müsade etmiyor öyle bir cevap veririm ki altından kalkamaz. Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişmerine baksınlar  gelenekleie baksınlar. 15 yıl alnının akıyla vatandaşın duasıyla kesintisiz iktidara gelen parti AK Parti’dir, lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.